Персики будуть вдячні: названо диво-препарат проти кучерявості листя

Михайло Вареник розповів, як боротися з кучерявістю листя / Колаж: Главред, фото: скріншот, pixabay

Найкраща обробка - це та, коли кучерявості ще немає. Якщо все зробити правильно, хвороба не з'явиться.

Ви дізнаєтеся:

Затяжна та прохолодна весна з великою кількістю опадів і невисокою температурою повітря до +10 градусів створює ідеальні умови для розвитку деяких хвороб плодових рослин, а саме кучерявості. Як, чим і коли потрібно обробити сад, щоб позбутися кучерявості листя, розповів власник фермерського господарства Михайло Вареник.

Якщо вам цікаво, як уникнути хвороб і підвищити врожай персика, читайте матеріал: Персик мрії - це реально: ключові поради від садівника.

Як боротися з курчавістю листя у персика

За словами фермера, щоб уникнути кучерявості, важливо не чекати, коли ця хвороба з'явиться. Михайло радить починати працювати завчасно, причому навіть не навесні, а восени.

Який найкращий препарат від кучерявості персика? Щоб кучерявості не було, восени потрібно щонайменше один раз обробити дерева бордоською рідиною або бургундською сумішшю, адже мідь - це універсальний засіб для боротьби з кучерявістю.

Чому важливо обробляти дерева до появи симптомів кучерявості

За словами фермера, хімічні обробки найефективніші до цвітіння і до того, як курчавість стане видимою.

Грибок починає працювати за низьких температур (близько 4-5 градусів), коли тільки починають розвиватися бруньки та лусочки, задовго до появи видимих ознак хвороби. Превентивна робота дає змогу знищити зародки інфекції.

Таким чином, головною помилкою садівників є очікування появи хвороби або спроба заощадити на препаратах. Багато садівників стикаються з курчавістю, оскільки не обробляють дерева своєчасно.

Як назавжди позбутися кучерявості персика

Щоб уникнути кучерявості персика, восени потрібно провести одну-дві обов'язкові обробки.

Процедуру проводять не по голому дереву, а з початком листопаду або коли залишилося не більше третини листя на дереві.

Михайло радить спочатку використовувати 6-7% розчин сечовини, через 10 днів - бордоську рідину (рекомендовано 2-2,5%, а не 3-5%).

У весняний період проводяться три обов'язкові обробки:

1. Ранньою весною, до появи видимих ознак хвороби проводиться обробка бордоською рідиною (2,5%).

2. Через пару тижнів після першої потрібно обробити дерево бордоською або бургундською рідиною (1,25% - половина від першої концентрації). Важливо обробити рослину з усіх боків, можливо - у два прийоми в разі вітряної погоди.

3. Обробка по рожевому бутону. Коли листочки розвинені на 3-5 см, але кучерявості ще не видно. Цього разу варто використовувати препарати "Камелот" (побічно допомагає і від кучерявості) і обов'язково "Хорус" (превентивна обробка).

Михайло радить приділяти увагу якості розпилення - що дрібніший розпил, то більше точок на одиницю площі і то якісніша обробка. Дерево має бути повністю покрите.

Обробляти дерева потрібно в максимально тиху погоду без вітру. Якщо вітряно, обробляйте по черзі різні боки дерева, чекаючи зміни напрямку вітру.

Після цвітіння працювати проти кучерявості, як правило, вже не має сенсу, оскільки хвороба вже проявилася. Після цвітіння обробки спрямовані на інші хвороби, наприклад, борошнисту росу.

Дивіться відео - Як лікувати курчавість листя:

Раніше Главред писав про те, чи можна виростити розсаду полуниці з насіння магазинної ягоди. Садівниця розвінчала популярний міф. Детальніше читайте в матеріалі: Чи виросте полуниця з насіння: правда, про яку мовчать садівники.

Вам також може бути цікаво:

Про ресурс: Youtube-канал ТД "Кіссон"

На Youtube-канал ТД "Кіссон" підписані майже 82 тисячі осіб. Канал належить українській компанії-виробнику продукції для аграрного ринку з більш ніж 20-річним досвідом.

На каналі можна знайти корисні поради від різних експертів з питань садівництва та городництва.

Новини заразКонтакти