Можна залишитись без урожаю: яку картоплю не можна садити в Україні

Яку картоплю не можна садити - які найкращі та найгірші сорти картоплі / Колаж Главред, фото: УНІАН

Вибір сорту картоплі – ключ до високого врожаю, професійна садівниця рекомендує найкращі сорти, що витримують спеку та дають стабільний урожай.

Ви дізнаєтесь:

З кожним роком погода стає все спекотнішою, що ускладнює вирощування картоплі. Проте є сорти, які можуть витримати екстремальні умови й забезпечити високий врожай. Професійна садівниця Тетяна Рибаченко у своєму відео на YouTube поділилася своїм досвідом вирощування картоплі в спеку та розповіла про чотири найкращі сорти, які вона обрала для наступного сезону.

Главред з'ясував, який найкращий сорт картоплі в Україні.

Якщо вам цікаво дізнатись більше про те, як позбутись від бур'янів народними методами, рекомендуємо наш матеріал: Виривати вручну більше не треба: названо найкращий засіб від бур'янів без хімії.

Яка найкраща картопля для посадки

Цей ранній сорт дозволяє отримати урожай вже на 50–55 день після посадки. Крістіна має темно-червону шкірку, кремову м’якоть та високий вміст крохмалю, що робить її ідеальною для варіння й смаження.

"Крістіна – це ідеальний варіант для тих, хто хоче отримати високий врожай у короткий період і не боїться спеки", – зазначає Тетяна Рибаченко.

Яку картоплю найлегше вирощувати

Рів’єра – це ультраранній сорт, який дозволяє отримати перші бульби вже через 35 днів після посадки. Один кущ дає до 17 бульб вагою 100–180 г. Картопля має світло-жовту шкірку і м’якоть, не розварюється та добре підходить для смаження.

"Цей сорт чудово переносить спеку, що дозволяє отримати врожай навіть у найжаркіші періоди", – пояснює садівниця.

Яка картопля дає найвищу врожайність

Голландський сорт Арієль дозріває за 65–70 днів, а першу копку можна робити вже через 45 днів після сходів. Він адаптований до різних умов ґрунту та клімату й добре переносить спеку.

Дивіться відео про те, який сорт картоплі найсмачніший і найурожайніший:

"На одному кущі виростає до 15 бульб, а врожайність цього сорту справді вражає", – коментує експертка.

Як виглядає картопля Бела Роса - який сорт картоплі дозріває на 40 день після посадки

Белла Роса дозріває за 45–55 днів і дає врожай до 400 ц/га. Яскраво-червоні бульби добре зберігаються, мають чудовий смак і не змінюють колір при варінні.

"Цей сорт – чудовий вибір для тих, хто хоче отримати якісний урожай навіть у посушливі роки", – радить Тетяна Рибаченко.

Досвідчені городники застерігають: деякі сорти картоплі особливо вразливі до хвороб, що може значно знизити врожайність. Новини.LIVE розповідають, які сорти варто уникати та чому.

Яку картоплю не можна садити

Одним із найнебезпечніших захворювань картоплі є парша. Виявити її під час вирощування практично неможливо – проявляється вона вже після збору врожаю. Саме тому не рекомендується садити сорти з тонкою шкіркою або червонуватим відтінком, які особливо вразливі до цієї хвороби.

Найгірші сорти картоплі в Україні - які найгірші сорти картоплі для посадки

"Загадка" – ранній сорт, який має непогані смакові якості, але погано протистоїть фітофторозу й альтернаріозу. Особливо вразливий до сухої фузаріозної гнилі.

"Невська стандарт" – середньоранній сорт із високим урожаєм і гарною лежкістю. Однак він чутливий до обламування перед посадкою.

Вам також може бути цікаво:

Що відомо про Тетяну Рибаченко

Тетяна Рибаченко — українська фермерка та авторка YouTube-каналу «Тетяна Рибаченко», де вона ділиться своїм досвідом ведення міні-ферми на ділянці площею 8,5 соток у межах міста. На своєму каналі Тетяна публікує відео з результатами експериментів та напрацювань у сфері фермерства, надаючи корисні поради щодо вирощування рослин та догляду за тваринами. Аудиторія її каналу - понад 7 тисяч користувачів.

Новини заразКонтакти