Можете залишитися без урожаю: чим підживити часник, якщо рослина пожовтіла

Чим обробити жовте листя часнику / Колаж: Главред, фото ua.depositphotos.com, скріншот із відео

Експерт розповіла, як врятувати часник, якщо його листя пожовтіло через заморозки.

Ви дізнаєтеся:

В Україні часник садять часто і у великих кількостях - як під продаж, так і для власних потреб. Однак проблеми під час вирощування культури виникають однакові. Наприклад, часто городники стикаються з тим, що ще до збору врожаю часник починає жовтіти. Главред дізнався, чому пірʼя часнику жовтіє та як "вилікувати" культуру.

Автор YouTube-каналу Дім та присадибна ділянка розповідає, що причин, через які часник жовтіє, може бути багато.

Заморозки

Найпоширеніша причина, чому пірʼя часнику жовтіє - заморозки. У 2025 році в Україні настала рання весна, і культура проросла, але через квітневі морози пір'я часнику почало жовтіти.

Надмірна вологість

Часник може жовтіти й через надмірну вологість ґрунту, причиною якої можуть рясні дощі. Водночас рослина може "хворіти", якщо ґрунт занадто сухий.

Таким чином, автор каналу рекомендує навесні поливати часник один раз на два тижні. У спекотну й суху погоду збільшуйте поливи. А у дощову весну взагалі поливати не потрібно.

Шкідники та хвороби

Часник може почати жовтіти через зараження борошнистою росою, гниллю, іржею чи пліснявою, а також через ураження цибульною мухою, нематодами, міллю або кліщами.

Для профілактики краще провести обробку фунгіцидними та інсектицидними препаратами.

Закислений ґрунт

Пірʼя часнику може пожовтіти також через кислий ґрунт.

Щоб привести ґрунт у норму, потрібно розвести 3 ст. л кальцієвої селітри в 10 л води та під кожну рослину варто вилити мінімум по склянці.

Можна скористатися також народними методами, просто змішайте 2 склянки попелу з окропом і вилийте у відро води й цією сумішшю обробіть ґрунт.

Недостатня кількість необхідних мікроелементів

Листя часнику може жовтіти також через нестачу азоту. Щоб не втрати весь урожай, необхідно приготувати спеціальний розчин. Автор рекомендує збризкувати листя рослини ввечері нашатирним спиртом (аміак) із розрахунку 3 ст. л на 10 л води. Або ж можна підживити часник кальцієвою селітрою, знадобиться 3 ст. л на 10 літрів води.

Якщо часник вирощують на торфових ґрунтах, то рослина може жовтіти через нестачу міді. Щоб уникнути проблем, рекомендується полити землю розчином хлорокису міді, розчиняючи 1 ч. л препарату в 5 л води. Можна також використати мідний купорос або бордоську рідину.

У разі, коли ви помітили, що ваш часник не лише жовтіє, але й закручуються листки, то це може свідчити про нестачу калію. Для удобрення можна використовувати хлористий калій.

Якщо часник вже пожовтів, автор рекомендує підживити рослину, щоб не залишитися без урожаю. Для цього знадобиться 15 г сульфату магнію та 2 г бурштинової кислоти на 10 л води. До розчину слід додати ще 2 ст. л. аміаку.

Попередньо магній та кислоту необхідно розвести теплою водою. Далі все залийте в оприскувач та обробіть часник.

Інші новини:

Що відомо про канал "Дім та присадибна ділянка"

Канал створено в 2020 році. Підписалося більше 191 тисяча користувачів. На каналі багато цікавої інформації на різні теми - догляд за квітами, ягідними кущами, вирощування овочів. Крім того, на каналі можна замовити насіння різних сортів овочів.

Новини заразКонтакти