Щоб щорічно збирати багатий урожай яблук, важливо приділяти увагу живленню дерева. У період плодоношення яблуня активно витягує з ґрунту корисні речовини. Якщо ґрунт бідний, сподіватися на високу врожайність не варто.
Ми розберемося, чим підживити яблуню, щоб збільшити врожай.
Для того щоб дерева були стійкими до захворювань і давали багато плодів, необхідно регулярно підживлювати їх протягом усього вегетаційного періоду. Особливо важливим є весняне підживлення, адже саме в цей період рослини потребують азоту, який стимулює ріст і розвиток зеленої маси. Мінеральні та органічні добрива допомагають заповнити дефіцит поживних речовин у ґрунті.
Навесні ґрунт під яблунями рекомендується удобрювати сечовиною, аміачною селітрою, гноєм або пташиним послідом. Наприклад, перше весняне підживлення проводять при появі листя і бруньок, вносячи рідкі добрива, пише сайт На пенсії.
Інформаційний портал, на базі популярного друкованого видання - газети "На пенсії". На сайті публікуються корисні поради на всі випадки життя.
Через два тижні після цвітіння вносять розчин: 12 г сечовини або 15 г селітри на 10 літрів води. Органічне підживлення з коров'яку (гною) також є ефективним варіантом: настій готують у співвідношенні 1:3 і перед внесенням розбавляють водою.
Серед садівників існує думка, що закопані під дерево цвяхи або дрібний брухт можуть підвищити врожайність, заповнюючи дефіцит заліза. Однак такі методи практично не працюють, оскільки залізо в цій формі погано засвоюється рослинами. Ба більше, такі "добрива" можуть призвести до накопичення шкідливих солей у ґрунті.
Для дійсно ефективного підживлення краще використовувати перевірені препарати, такі як комплексні мінеральні добрива з калієм і фосфором. Ці елементи не тільки покращують смакові якості яблук, а й захищають дерево від хвороб і шкідників.
Щоб домогтися стабільного і високого врожаю, важливо підтримувати баланс поживних речовин у ґрунті протягом усього сезону. У весняний період основний акцент роблять на азотних добривах, а ближче до осені додають калій і фосфор. Ці заходи допоможуть отримати солодкі та соковиті плоди, а також продовжити життя вашим деревам.
Вам може бути цікаво: