13 число місяця, яке випадає на п'ятницю, неабияк хвилює тих, хто вірить у прикмети. Саме цей день у багатьох культурах світу обвіяний забобонами щодо невдач і підвищеної небезпеки.
Якщо ви вірите у силу та енергію деяких дат, вас може зацікавити: не лише "чорний день": що означає п'ятниця 13-те та чому для багатьох це свято.
Здавна наші предки вірили, що п'ятниця 13 наділена особливо негативною енергетикою, через що з'явився ряд правил, що не можна робити в п'ятницю 13. Згідно з віруваннями, у цей день категорично заборонено починати нові справи, адже вони можуть видатись невдалими і спричинити багато проблем.
Окрім цього прикмети кажуть, що кардинально змінювати щось із зовнішністю у п'ятницю 13 теж не варто. Навіть лікарі, водії та мандрівники бояться у цей день оперувати, чи відправлятися у далекі поїздки з пересторогою, щоб нічого поганого не сталося.
Для того, щоб не зазнати невдач у п'ятницю 13 потрібно бути дуже обережними із дзеркалами. Якщо їх розбити - можна наректи себе на сім років нещастя. Це ж стосується і зустрічі з чорними кішками. Оминайте цих чотирилапих, які є передвісниками невдач.
Попри усі забобони зазвичай невдачі у п'ятницю 13 трапляються у тих людей, які здатні до самонавіювання. Тож, щоб обійти біду стороною у цей день варто позбутися страху перед 13-кою та сприймати добу, як звичну. Щоб лихі думки не крутилися в голові можна активніше зайнятися своєю роботою, чи хатніми справами.
П'ятниця 13-го — тринадцяте число місяця, яке припадає на п'ятницю, вважається у багатьох культурах нещасливим днем і є одним з найпоширеніших забобонів. Наукова назва фобії щодо цього забобону — параскаведекатріафобія (від грец. παρασκευή — «п'ятниця», δεκατρείς — «тринадцять» і φοβία — «фобія»). В деяких інших культурах комбінація числа і дня тижня для невдалих днів інша — у Греції, Румунії та іспаномовних країнах це не п'ятниця, а вівторок 13-го. В Італії навпаки, нещасний день у п'ятницю 17-го. Хоча «п'ятниця 13-го» в Україні не має культурного підґрунтя, поширення цього забобону через літературу та кіно інших країн також призводить до настороженого ставлення до нього і серед деяких українців, пише Вікіпедія.
Інші новини, що можуть вас зацікавити: