"Парламентські фрикції": як позначиться на Україні вихід Вакарчука з Ради

Вакарчук йде з політики 2020 - які наслідки для України / УНІАН

У соцмережах активно обговорюють, що Вакарчук йде з політики вже вдруге – і чим це обернеться для політичного життя всієї країни.

Святослав Вакарчук склав свій мандат народного депутата. Це вже другий вихід політика з Ради: перший був у 2007 році.

Така новина не могла пройти повз експертів. І в мережі вже активно обговорюють, чому і навіщо Вакарчук знову йде з політики – і чим це обернеться для політичного життя всієї країни.

Зокрема, журналіст Ігор Гужва рішення Вакарчука про відхід пов'язує з провалом його політсили і фінансовими інтересами співака. І заодно прогнозує, якими будуть наслідки.

«Які наслідки?

  1. Крах проекту Голос. Не факт, що він взагалі піде на місцеві вибори, а якщо і піде, то навряд чи покаже сильний результат навіть на Західній Україні.
  2. Розчищається поле для створення нових умовно «соросівських» проектів. На цьому полі вже бродять Сенцов, Гончарук, Рябошапка, залишки єврооптимістів. Не виключено, що тепер з них спробують зібрати нову «могутню купку». Хоча провал Голосу певною мірою пояснюється падінням довіри в суспільстві взагалі до цього політичного вектору. А тому незрозуміло, наскільки новий подібний проект буде успішним. Але щось зібрати в купку напевно спробують.
  3. А поки цю купку будуть збирати, частина виборців Голосу до себе перетягне партія Порошенка».

Читайте такожСтипендія Сороса і зв'язок з Зеленським: стало відомо, хто займе місце ВакарчукаБільшість коментаторів просто розчаровані рішенням Вакарчука. Люди масово задаються питанням – навіщо взагалі було йти у Раду, якщо не збирався боротися до кінця?

Громадський діяч і політичний експерт Андрій Смолій цікавиться: «Питання Вакарчуку: навіщо йти? Щоб прокрастинувати голоси? Щоб обманювати виборців? Робиш ідіотів з народу? Це не те, що непрофесійно. Це морально абсолютно дико перед людьми. І все ж це банальна афера на всю країну».

А голова інформаційного мовлення нового каналу для ОРДЛО і анексованого Криму та екс-головний редактор 24-го каналу Олена Трибушна зазначає, що наслідки звільнення Вакарчука будуть не тільки політичними, але й психологичними.

«Якимось парадоксальним чином, прагнучи показати, що в українській політиці можливі, важливі і потрібні нові обличчя, які зможуть на щось вплинути, Вакарчук довів якраз протилежне. Двічі. Все НЕ буде добре», – написала вона.

Секретар Національний союз журналістів України Денис Іванеско просто насміхається над співаком: «Славік все) Здався без бою. У той раз хоч рік протримався, а цього разу і року не витримав. Слабак».

Читайте такожПартія Голос тепер "фсьо" - і слава БогуМирослав Олешко відзначає «повну безвідповідальність» Вакарчука: «Голосували не за якийсь Голос і незрозумілих ноу-неймів. Голосували мільйони українців за конкретну людину. І він вдруге зрадив їх, підтерся їхнім голосом. Можна бути чудовим музикантом, але нікчемним політиком. Повна безвідповідальність, здавалося б, дорослої людини».

Колишній радник Петра Порошенка Юрій Бірюков пояснив – чому Вакарчук йде з політики: «У Вакарчука була одна-єдина місія і мета у створенні партії Голос – відрізати максимальну кількість мандатів у Європейської Солідарності. Жодних інших цілей і планів у цієї "партії" не було. Ну, він свою місію успішно виконав – 20 мандатів. Мавр зробив свою справу, мавр може йти».

Активістка і блогер Олена Монова вже запропонувала нову назву для наступної партії Вакарчука.

«Наступного разу, коли Вакарчук знову відправиться змінювати країну, йому потрібно буде назвати партію "Парламентські фрикції". По-перше, це красиво. По-друге, не вводить споживача в оману», – зіронізувала вона.

В основному, люди просто сміються над політичною кар'єрою Вакарчука.

Нагадаємо, в березні 2020 року Вакарчук залишив посаду голови парламентської партії Голос і після обрання Кіри Рудик Вакарчук відсторонився від участі в партійному житті.

Автор: Діана Бель
Новини заразКонтакти