Наразі не прийнято рішення, згідно з яким питання врегулювання конфлікту на Донбасі може бути винесено на референдум. В Україні немає практики вирішення таких ситуацій шляхом народного волевиявлення. Треба провести опитування населення, щоб з'ясувати думку людей, і попросити юристів проаналізувати ситуацію. Про це заявила народна депутатка від фракції Слуга народу Ірина Верещук.
У ефірі телеканалу Україна 24 вона розповіла про те, що в країні немає практики вирішення стратегічно важливих питань шляхом референдуму. Це ініціатива, яка несе в собі колосальні ризики. Держава наразі не готова обговорювати таку ініціативу на всеукраїнському рівні.
"Винесення на референдум питання про мирне врегулювання на Донбасі має величезні ризики, навіть більше, ніж питання з землею. По-перше, у нас немає практики, було тільки два референдуми, один у 1991 році, другий у 2003 році. Ми насправді не готові обговорювати питання війни і миру", - вважає Верещук.
Також вона додала, що для розуміння реальної картини треба провести соціологічне опитування, щоб з'ясувати думку людей, і почути коментарі фахівців у галузі права.Читати такожЕксперт пояснив, чому Росії і Україні не вдається домовити щодо Донбасу
"Я дуже б хотіла почути від експертів, юристів, яким має бути це питання, щоб ми почули, що насправді думає народ, ви бачили соціологію, ви бачили, як народ 50/50 реагує. Сім разів відміряй, один раз відріж. У цьому місія і роль президента – брати на себе відповідальність у такі важкі часи", - підкреслила Ірина Верещук.