Україна розраховує на підписання найближчим часом угоди про спільний авіаційний простір з Європейським Союзом. Договір сприятиме значному розвитку української авіаційної галузі.
Про це заявив глава Кабміну Денис Шмигаль під час свого візиту до Брюсселя, повідомляє урядовий портал.
Прем'єр сподівається, що незабаром сторони зможуть почати роботу над реалізацією стратегічних пунктів Загальної декларації Шостого саміту Східного партнерства. Багато завдань досі не виконані – зокрема, мова йде про авіаційний договір.
"Я кажу про підписання Угоди про спільний авіаційний простір. Необхідно знайти можливість підписати цю угоду з Україною якомога швидше", - зазначив Шмигаль.Читати такожМільярдний транш від ЄС: що тепер вимагають від України і як Київ буде віддавати кредит
Глава уряду підкреслив, що документальне оформлення такого договору вплине на розвиток української авіаційної галузі та сприятиме збільшенню кількості авіаперельотів і пасажирських перевезень.
Додамо, щодо підписання цього договору раніше говорив заступник голови ОП Ігор Жовква. За його словами, Київ буде прагнути підписати угоду в рамках саміту Україна-ЄС.
САП – Європейська угода про спільний авіаційний простір – це двосторонні домовленості між Євросоюзом і країнами, які не входять до складу наднаціонального об'єднання. У рамках договору оформлюються загальні стандарти авіаперельотів, які включають лібералізацію ринкових відносин в авіаційній галузі.Читати такожЗаборона на в'їзд через COVID-19: Україна потрапила у "червоний" список країн ЄС
Україна та ЄС досягли домовленостей про підписання САП ще у 2013 році, однак конфліктна ситуація між Британією та Іспанією, у яких виникли суперечки з питання статусу аеропорту Гібралтару, фактично призупинили перемовини у цьому напрямку.
У Брюсселі поки не знають, коли саме буде підписано відповідний договір з Києвом.
Саміт Україна-ЄС має відбутися 1 жовтня. Місце проведення зустрічі поки невідомо.
Раніше повідомлялося, що Київ має намір провести перемовини з Євросоюзом з метою перегляду Угоди про асоціацію. Україна закликає змінити деякі пункти домовленостей.