Після отримання особливого статусу в НАТО, Україна зможе брати участь у плануванні операцій і отримає допуск до всіх навчань Альянсу.
Про ці та інші вигоди членства в Програмі розширених можливостей НАТО розповіли в п'ятницю, 12 червня, в Офісі віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
В першу чергу в офісі пояснили, що статус партнера розширених можливостей є частиною Ініціативи НАТО з питань сумісності партнерів, яка має на меті підтримувати та поглиблювати співпрацю між країнами-членами та партнерами.
"Це особливий формат співробітництва, що НАТО пропонує найближчим союзникам, готовим тісно співпрацювати з Альянсом для протидії світовим загрозам. Такий формат дозволяє кожній країні обрати для сфери взаємодії, які будуть максимально корисними для неї та НАТО", - йдеться в інфографіці, оприлюдненій офісом.
Програма відкриває широкі можливості секторальної взаємосумісності з НАТО у сферах логістики, зв'язку, управління військами.
В офісі також повідомили, що в результаті членства в програмі Україна зможе брати участь у плануванні операцій НАТО, отримає допуск до всіх навчань НАТО, доступ до передового досвіду і пріоритетної сертифікації сил і засобів.
Як раніше писав Главред, Україні 12 червня надали в НАТО статус партнера з розширеними можливостями.
На початку червня нардепи підтримали законопроект про зміну військових звань за стандартами НАТО. На початку травня віце-прем'єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції, заявив, що Україна готова приєднатися до партнерства розширених можливостей НАТО.
Також нагадаємо, Угорщина поставила Україні нові умови для зняття вето в НАТО. За словами міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петера Сійярто, в червні три спільні комісії України і Угорщини повинні узгодити кроки, які вирішать спірні питання у відносинах двох країн.
Пізніше президент Володимир Зеленський подякував Альянсу за надання нашій країні особливого статусу.