Мінські угоди не можна виконати, і їх не можна скасувати в односторонньому порядку, сказав очільник української делегації в ТКГ.
Перший президент України, очільник української делегації в Тристоронній контактній групі (наша країна, РФ та ОБСЄ) щодо Донбасу Леонід Кравчук "поставив хрест" на Мінських угодах.
Під час підписання Мінських домовленостей вже було зрозуміло, що їх не буде втілено у життя, розповів Кравчук в інтерв'ю Радіо НВ.
Співрозмовник додав, що такі угоди не можуть бути скасовані однією стороною, необхідно шукати вихід через нормандський формат (Україна, Росія, Німеччина та Франція).
"На чолі з паном Порошенком (екс-президент Петро Порошенко – Ред.) записали одне, а тепер вимагають інше. А ті, хто записав та підписав, нам нагадують, що міжнародні домовленості треба виконувати…", – сказав очільник делегації.
Кравчук додав, що українська сторона зараз знаходиться у досить непростій ситуації: "є Мінські угоди, але вони не можуть бути виконані з огляду на зрозумілі причини".
Нагадаємо, Мінськими угодами називають три документи для врегулювання ситуації на Донбасі, які підписали сторони-учасники Тристоронньої контактної групи. Під одним документом також стоїть підпис країн-членів нормандського формату, пише Вікіпедія.
У Мінську 5 вересня 2014 року представники України, Росії, ОБСЄ та ватажки самопроголошених "ДНР" та "ЛНР" підписали Мінський протокол (перші Мінські угоди), який передбачав запровадження перемир'я на Донбасі.
Пізніше після консультації ТКГ було підписано меморандум про виконання положень протоколу.
Також у документі були прописані домовленості про припинення вогню, відведення важкого озброєння, зупинку військ на поточній лінії зіткнення та встановлення 30-кілометрової зони безпеки.
У 2015 році лідери країн-членів нормандського формату під час саміту 11-12 лютого погодили комплекс заходів для виконання Мінського протоколу, документ також підписали члени ТКГ та лідери бойовиків, його назвали другими Мінськими угодами.
Росія стверджує, що не є стороною конфлікту на Донбасі. Україна та низка західних країн стверджують, що на Донбасі є російські війська, і РФ контролює бойовиків.
РФ наполягала на прямих переговорах Києва з бойовиками та на проведенні виборів на Донбасі. Київ не хоче вести прямі переговори з бойовиками та стверджує, що вибори на Донбасі може бути проведено лише після того, як територію покинуть війська Росії.
Агресія Росії на Донбасі
У 2014-му на сході України бойовики створили самопроголошені "ДНР" і "ЛНР", в тому ж році на Донбас вторглися російські війська. РФ підтримує бойовиків, але не визнає, що пішла на агресію проти України.
У квітні 2014 року на сході нашої країни стартувала антитерористична операція, в кінці квітня 2018-го замість АТО почалася операція Об'єднаних сил.