Серія публікацій про можливу відставку голови Нацбанку Кирила Шевченка переслідує єдину мету: вибити з гри ключову фігуру як в наведенні порядку у фінансовому секторі, так і в переговорах з іноземними партнерами. Якщо це станеться, наслідки для економіки України будуть катастрофічними, вважає політолог Кирило Сазонов.
«Коли свого часу Гонтарева почала чистку банків від пралень, тоді олігархи і фігурки поменше буквально завили. Зараз, коли НБУ безнапасно вивів економіку за ручку з коронакризи і впритул наблизився до чищення кредитних спілок та страхових компаній, яких на порядок більше, ніж було банків при Гонтаревій, хтось знову підняв інформаційну хвилю, свідомо направляючи її проти Кирила Шевченка», - пише експерт.
На його думку, ця хвиля має суто політичні мотиви, а її поширенням займається Демсокира. Ініціатори інформаційної атаки на голову НБУ, як пояснив Сазонов, посилаються на публікацію у Financial Times, де сказано, що про можливу відставку Шевченка журналістові FT сказали два неназваних джерела з оточення Президента.
«Відчуваєте міць зради? Два аноніми, задоволені увагою поважного видання, сказали, що відставка можлива. Рівно те ж саме вони могли сказати і про будь-якого іншого державного менеджера», - пише політолог.
Тим часом, переконаний експерт, об'єктивних підстав, крім політичних, для відставки Шевченка просто не існує.
«І ті, хто стоїть за Демсокирою, якраз і керуються цими суто політичними мотивами - зруйнувати фінансову стабільність, щоб на цьому тлі дискредитувати чинну владу», - вважає він.
Експерт вказує також на те, що в самому FT застерігають від недоречних кадрових змін у НБУ, оскільки чергова перестановка ще більше ускладнить переговори з МВФ про транш.
«Шевченку дістався найскладніший період коронакризи. І те, що за весь цей час гривня залишалася в межах 27 за долар - спасибі Шевченкові й обраній ним стратегії. Тому - відчепіться від Шевченка, якщо не хочете долар по 37 і припинення переговорів з МВФ», - закликає Сазонов.
Нагадаємо, нещодавно ЗМІ писали про те, що керівництво Нацбанку посилює співпрацю з Міністерством фінансів США щодо боротьби з фінансовими злочинами і повернення активів власників ліквідованих банків.