Штат Джорджія команда Дональда Трампа втратила з кінцями. Там завершився ручний перерахунок голосів, який підтвердив перемогу Джо Байдена.
В інших штатах команда чинного президента також зазнала кількох поразок. Вони програли суд в Пенсільванії і в Арізоні, і самі відкликали свій останній позов в штаті Мічиган.
У цьому контексті цікава прес-конференція, яку дав адвокат Трампа Рудольф Джуліані і його юристи одрузу після поганих новин. Вони заявили, що Трамп переміг у Пенсільванії та Мічигані, а перемога Байдена - результат системного навмисного плану демократів щодо фальсифікації виборів. Доказів конкретних наведено не було, але Джуліані пообіцяв все довести "18 різними способами".
Крім того, одна з його помічниць-юристів взагалі заявила, що в перемозі Байдена є слід "комуністичних грошей". За її словами, у вибори в США втрутилися Куба, Венесуела і "можливо" Китай. Мені здається, навіть ведучий Fox News трохи офігів, коли вона повідомила, що ПЗ для системи голосування і сама система Dominion були створені за вказівкою покійного президента Венесуели Уго Чавеса.
Читати такожПеремога Байдена перетворить Україну на військовий полігонСенс таких заяв стає все більш очевидним - не змінити результати виборів (з ними все більш-менш змирилися), а посилити свій наратив в головах людей, перш за все власного ядерного електорату. Іншими словами, це частина інформаційно-ідеологічної кампанії, а не спроба взяти політичний реванш.
І в основі цього наративу лежать три ключові сюжети, які повинні бути прийняті за основу:
1. Перемога Джо Байдена - сумнівна. Він не президент всіх США, і ніколи ним не буде.
2. Демократи - це не просто партія, а ворожа коаліція, спайка deep-state бюрократії, ліво-ліберальної партійної еліти і міжнародного лівацького Інтернаціоналу, мета яких - зруйнувати "стару Америку".
3. Що б не робили демократи і Байден надалі, все буде погано. Завжди і в усьому. Тому, треба чекати зручного моменту, і як тільки почнуться нові вибори, взяти реванш.
Читати такожТрамп розворушив Америку і потряс весь світРазом з тим, сам Трамп, користуючись коротким вікном, яке у нього є до січня 2021 року, в поспіху приймає найважливіші рішення у зовнішній політиці, які повинні зацементувати його політичний курс і зробити так, щоб Байден не встиг його розгорнути.
За останні 2 тижні після виборів, адміністрація встигла двічі посилити санкційний тиск на Іран і Сирію, прийняти рішення про скорочення військових контингентів США в Іраку і Афганістані до 2,5 тисяч осіб, обмежити співпрацю з китайськими компаніями, організувати безпрецедентний візит Майкла Помпео на анексовані Голанські висоти (перший в історії), дотиснути Судан до підписання мирних угод з повстанцями і затвердити угоду з продажу літаків F-35 Еміратам.