Туреччина виявила найбільші для себе поклади природного газу в Чорному морі обсягом 320 мільярдів кубометрів, сказав у п'ятницю президент країни Тайіп Ердоган.
"Зараз я хочу поділитися з вами гарною новиною: Туреччина здійснила найбільше у своїй історії відкриття (покладів) природного газу в Чорному морі", - сказав президент, додавши, що країна має намір почати використовувати його в 2023 році і стати нетто-експортером енергоресурсів.
У певному сенсі ця заява - вирок Турецькому потоку, причому, можливо, обом трубам цієї системи. США, створюючи проблеми Газпрому на європейському ринку, тепер можуть не турбуватися за південний напрямок - у Газпрому там і крім США утворилася така кількість конкурентів, що Штатам абсолютно не потрібно щось робити - самі впораються.
Читати такожСША остаточно поховали Північний потік-2Звичайно, постає питання і про три путінські війни, які ведуться якраз на південному напрямку в інтересах Газпрому. Вони і раніше виглядали цілковитою авантюрою, зараз же їх перспектива стає абсолютно примарною. Газпром за таких обставин видавлять з цього напрямку, причому інтерес до такого сценарію проявляють всі. А безмежна дурість путінських призначенців, скажемо прямо, і його власний інтелект навряд чи дають кремлівським шанс хоча б утримати за собою цей шматок, хоча війни починалися як боротьба за розширення частки Газпрому. Тепер про це навіть мріяти нема сенсу.
Перспектива банкрутства Газпрому з причин як об'єктивних, так і суб'єктивних, починає все більш виразно проступати за низкою провалів і катастроф національного надбання.
Нещодавно Путін марив ідеєю енергетичної наддержави, коли він буде шантажувати "партнерів" поставками російських вуглеводнів. Раптово виявилося, що партнери цілком здатні обходитися і без Путіна. Мало того - тепер вони зацікавлені в тому, щоб взагалі виключити фактор несамовитих російських "друзів" зі своєї політики. Ймовірніше, погіршення і похолодання відносин Туреччини і Кремля продовжиться.