Донбас перетворився на бронепоїзд Кремля

Донбас чекає доля Придністров'я / УНІАН

Донбасу треба готуватися до тривалого існування в ролі російського військового протекторату на зразок Придністров'я або Південної Осетії.

Часи, коли повідомлення з Донбасу були в топах світових новин, залишилися в минулому. Однак нове загострення в російсько-українських відносинах і загроза відновлення бойових дій змушують знову звернути увагу на те, як розвиваються події в цьому регіоні.

Самопроголошені республіки "ДНР" (террористическая организация. - ред.) і ЛНР, що затівалися як якийсь тимчасовий проект, вціліли і навіть зміцнилися. У них встигли сформуватися свої політичні системи і нові еліти, готові забезпечити тривале існування Донбасу в якості російського протекторату.

Після певних надій, пов'язаних зі зміною влади в Києві в 2019 році, мирний процес знову опинився в глухому куті. Адміністрація Зеленського, спочатку під тиском націонал-патріотичної опозиції, а тепер вже виходячи з власних установок, фактично відмовляється приймати Донбас на умовах, прописаних в Мінських угодах.

Читати також"Хитрий план" України по Донбасу провалиться, як і всі попередніКиїв і невизнані республіки, за спиною яких стоїть Москва, розробляють нереалістичні «дорожні карти» зі взаємовиключними вимогами. Роль європейських посередників стає все більш формальною, а останні надії врегулювати конфлікт розвіюються.

Можливість реінтеграції Донбасу до складу України, як її розуміють у Москві, відкладається до гіпотетичного приходу до влади в Києві проросійських сил. Цим пояснюється посилення позицій Медведчука в регіоні, партія якого - фаворит на підконтрольній Україні частині Донбасу.

У Кремлі оптимістично продовжують вірити в такий поворот, але, незважаючи на всі переможні рейтинги «Опозиційної платформи», в Україні існує консенсус, спрямований проти реваншу проросійської партії, схвалений Заходом. Блискавичний розгром медіаімперії Медведчука - хороше тому підтвердження.

Читати такожУкраїна готується відбити Донбас, шанси її як ніколи високіЦе означає, що Донбасу треба готуватися до тривалого існування в ролі російського військового протекторату на зразок Придністров'я або Південної Осетії. Місцеві еліти чекає оптимізація системи управління з боку Москви, а суспільство – повзуча інтеграція з Росією. Усередині республік ці заходи будуть сприйняті як наведення порядку, альтернатива колишнім звичаям дикого поля, нормалізація життя.

Зміцнення російських позицій в регіоні дозволить використовувати "ДНР" (террористическая организация. - ред.) і ЛНР як важіль тиску на Київ. Донбас перетворюється на бронепоїзд, що стоїть на запасному шляху, який Кремль може пустити в хід, якщо того потребуватимуть зовнішньополітичні обставини.

Костянтин Скоркін, журналіст, для Московського центру Карнегі

Новини заразКонтакти