Як це б виглядало, якщо Трамп діяв би за канонами "кольорової революції"?
По-перше, Конгрес був би захоплений і ніхто не просив би звідти розходитися. Навпаки, було б створено наметове містечко навколо, побудовані барикади, а по периметру була б виставлена озброєна охорона. Загибель окремих активістів нічого б не поміняла (та й у реальній вчорашній ситуації постріли в Ешлі Беббіт прихильників Трампа не зупинили – вже після цього вони захопили зал Сенату). Убиті перетворилися б на мучеників і їх величезні портрети вивісили б на фасаді Капітолію.
По-друге, теж саме відбулося б в найбільших містах - прихильники Трампа, там, де вистачило б у них сил, захопили б місцеві Капітолії.
По-третє, був би створений єдиний штаб, який би від імені американського народу висунув би вимоги (так само як і Майдан висував вимоги від імені всього українського народу) про призначення повторного голосування з причини масових фальсифікацій на виборах президента. І до виконання цієї вимоги тривали б акції протесту.
Читати такожБайдену доведеться вести протистояння двох АмерикНезрозуміло чим би все закінчилося (швидше за все, нічим хорошим), але тоді б це дійсно виглядало, по суті, як «кольорова революція» з американською специфікою через велику кількість легальних стволів на руках.
А те, що відбувалося вчора у Вашингтоні показувало, що ніякого плану по організації «Майдану» не було. Прийшли і пішли (причому до відходу закликав Трамп). І взагалі незрозуміло чи був якийсь план. Більше було схоже на кураж або на провокацію з метою політично обнулити Трампа, а разом з ним і весь консервативний табір.
Інше питання, що з боку, якщо не вдивлятися в нюанси, все виглядає дійсно цілком однозначно: американська еліта придушила повстання трампістів під схвалення більшості ЗМІ і світових лідерів. Силовики відкривали вогонь на ураження. І поки нічого не вказує, що хтось за вбивства активістів понесе відповідальність.
У цьому сенсі невідомий поки охоронець Конгресу, який розстріляв впритул ветерана армії США Ешлі Беббіт задав глобальний тренд.
Відтепер єдиним стримуючим фактором для придушення різних "майданів" та інших заворушень для влади буде лояльність/ефективність силовиків і соратників, здатність вистояти проти зовнішнього тиску (якщо таке буде), а також сила і організованість опору опозиції.
Читати такожБезглуздий штурм Капітолію: чим закінчиться буря в СШАТочніше тренд навіть не заданий, а укріплений. Після українського Майдану вже мало хто йде на поступки і переговори з протестувальниками. Але одна справа, коли Лукашенко пригнічує «майдани», і зовсім інша, коли США.
Сила впливу на уми не порівнянна.
І ось уже президент Грузії Саломе Зурабішвілі, якій час від часу загрожує майданами Саакашвілі, заявляє: «США є для нас зразком для наслідування. Незважаючи на вчорашні тривожні сцени, американські інститути змогли довести свою силу і стійкість в умовах насильства».