"Може дійти до судів Лінча": чим Україні загрожує продовження карантину

"Може дійти до судів Лінча": чим Україні загрожує продовження карантину

Загнати всіх по квартирах - це не означає вирішити проблеми побутового та економічного характеру. І досвід всіх комендантських годин показував, що стосовно злочинного світу це не панацея

У випадку погіршення криміногенної ситуації сил поліції може не вистачити/ УНІАН

Кабмін продовжив дію карантину до 24 квітня. З огляду на це, експерти стверджують, що у більш ніж половини населення країни заощадження закінчаться вже через місяць. І ця обставина дає підстави для розгулу криміналу в країні.

На жаль, на думку професійних експертів, криміногенна ситуація змінюється вже зараз. І, безумовно, потрібно розуміти, що загострення бідності, озлобленість певної верстви українського населення вже стало мотиватором того, що відбуваються і будуть відбуватися крадіжки й напади.

Більш того, вони будуть маскуватися під боротьбу з коронавірусом, бо ми розуміємо, що особа, закрите маскою, абсолютно втрачає свою індивідуальність і його вкрай складно ідентифікувати. Поліція абсолютно бездумно зайняла позицію приховування цієї ситуації від суспільства. Зараз сили поліції кинуті на показушні виступи у вигляді рейдів громадським транспортом та інші.

Тому очікувати погіршення криміногенної ситуації абсолютно справедливо. І очікування ці досить тривожні. Суспільство вкрай поляризоване з точки зору економічного статусу і людей, незадоволених організаційними рішеннями влади в плані надзвичайної ситуації. Погіршує ситуацію й те, що, наприклад, в Києві в розпорядженні КМДА не була передбачена можливість отримання проїзних квитків для переміщення співробітників охоронних фірм. І це при тому, що київський регіон обслуговує близько 1600 охоронних компаній і величезна кількість об'єктів державної і приватної власності здаються на недержавні пульти, величезна кількість людей несе вахту на постах фізичної охорони, але ця категорія просто не була врахована. Але не здивуюся, якщо влада це робить спеціально, оскільки намагається багато типових для охоронних компаній зусилля підмінити "муніципальною вартою, яка законодавчо ніде і ніяк не регламентується.

Читати також"Пізно всралИся, почнуть бити вітрини": продовження карантину ошелешило українцівТому ми стоїмо на стику жадібності чиновників і безпеки простих людей. І в усі роки у нас переважує саме жадібність. Адже також потрібно розуміти, що сама правоохоронна система не стурбована цією проблемою. Замість цього вони міркують про комендантських годиннику для населення. Але загнати всіх по квартирах - це не означає вирішити проблеми побутового та економічного характеру. Досвід всіх комендантського годинника радянського періоду, важких повоєнних років показував, що в відношенні злочинного світу це не панацея. Виходить парадокс - законослухняні люди будуть виконувати і дотримуватися цей режим, але для злочинців це не є обмеженням. Ми ж розуміємо, що злочинці не будуть голосно стукати ногами по центральних вулицях і їздити в освітлених машинах. Вони завжди діють приховано і поза законом, а розтягнуті сили і засоби Нацполіціі, патрульної поліції не безмежні і малоефективні.

Але не варто переживати про те, що злочинність набуде якогось страшного характеру. Тим більше, що суспільство зараз може піти за прикладом 2014 року, коли люди знову почнуть самоорганізовуватися і в одиничних випадках навіть можуть відбуватися суди Лінча над тими чи іншими злочинцями, захопленими на місці злочину.

Однак зараз людей все ж треба привчати до думки, що переміщаючись зі своїм гаманцем або сумкою з продуктами, треба бути дуже уважними, щоб не стати жертвою ситуації, в якій ви опинитеся один.

Сергій Шабовта, президент Української асоціації професіоналів безпеки, спеціально для Главреду

Новини заразКонтакти