Ви дізнаєтеся:
Останні роки стали рекордними за спекою за всю історію спостережень, і, за оцінками міжнародних організацій, кліматична ситуація на планеті стрімко погіршується.
За даними структур ООН, період з середини 2010-х до 2025 року виявився найтеплішим за весь час інструментальних вимірювань. Практично кожен рік у цьому проміжку входив до числа рекордно спекотних, а 2025-й посів одне з перших місць за рівнем температур, повідомляє Reuters.
Підпишіться на наш канал у WhatsApp, щоб першими дізнаватися про найважливіші новини. Також запрошуємо до нашого Telegram-каналу.
Фахівці зазначають, що середня глобальна температура вже наблизилася до небезпечної позначки, перевищивши доіндустріальні показники більш ніж на 1,4°C. При цьому попередній рік встановив абсолютний рекорд, наблизившись до рівня в 1,55°C, що майже досягає критичного порогу, визначеного міжнародними угодами.
Одночасно фіксуються серйозні зміни в природі: прискорюється танення льодовиків, особливо помітне в Ісландії та Північній Америці, а масштаби цих втрат вже входять до числа найбільших за всю історію спостережень.
В ООН підкреслюють, що сукупність цих показників вказує на критичний стан клімату: планета наближається до меж, за якими наслідки можуть стати незворотними.
Попередні оцінки показують, що через кліматичні зміни ймовірність екстремальних погодних явищ зросла приблизно в 40 разів.
Згідно з даними Всесвітньої мережі з аналізу погодних умов, масштабні лісові пожежі на Піренейському півострові, які знищили близько 500 тисяч гектарів, виявилися приблизно на третину сильнішими, ніж могли б бути за відсутності глобального потепління.
Раніше Главред писав про те, що люті зими Україні вже не загрожують. Українці дивуються, що спричинило зміну клімату, адже взимку вже не так холодно, а влітку температура б'є всі рекорди. Але цьому є пояснення.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що клімат робить їжу розкішшю. Багато погодних явищ, що спричинили це зростання цін, «були абсолютно безпрецедентними з історичної точки зору».
Інші новини:
Reuters - британське агентство новин і постачальник даних про фінансові ринки, що надає інформаційні повідомлення газетам та іншим засобам масової інформації, пише Вікіпедія.
Reuters вважається одним із найбільших у світі міжнародних новинних агентств. Агентство існує з середини XIX століття
У Reuters працюють понад 14 000 співробітників у 91 країні світу. Серед них близько 2300 журналістів, а також фотокореспондентів і відеооператорів. Загалом агентство має 197 бюро, які працюють по всьому світу.