Кінофестиваль Молодість - шанс для України розповісти світові про свої національні ідеї, - Халпахчі

Андрій Халпахчі / УНІАН

Кінофестиваль Молодість покаже світові, що в Україні є своє національне кіно, і допоможе країні показати себе незалежною державою.

Після того, як Україна змогла звільнитися від радянської цензури, національний кінематограф отримав можливість показувати свій продукт, розповідаючи про важливі події в історії держави. Завдяки фестивалю Молодість у кіно з'являється можливість виконувати цю особливу місію. Про це заявив арт-директор фестивалю Молодість Андрій Халпахчі в рамках проекту "Робимо українське", створеного компанією Метінвест, і приуроченого до 50-річчя кінофестивалю, який проходить у Києві в період з 29 травня по 6 червня.

"Історія "Молодості"- це історія України, всіх змін, які відбувалися до незалежності, після незалежності", - розповів він в інтерв'ю Vogue.

За словами керівника фестивалю, після того, як Україна отримала незалежність, Молодість перетворилася на відмінний і вільний майданчик, який може виконувати завдання популяризації українського кіно в усьому світі. Така робота допоможе Україні показати світові, що країна є незалежною державою.

"Українське кіно переживало надто складні часи. Ідеться про подвійну, навіть потрійну цензуру, коли нас обвинувачували в націоналізмі. Кінематографістам було надзвичайно сутужно. Тож у нас величезний доробок української класики, але фільмів, абсолютно символічних для країни, не так багато. "Вавилон XX" – цей фільм, до речі, в 1979 році переміг на кінофестивалі "Молодість". Врешті-решт, картина жива, яскрава. У ній є певні речі національні, які тоді Івану (Миколайчуку – ред.) треба було приховувати, а сьогодні вони надзвичайно актуальні. Я впевнений, що фестиваль має віддзеркалювати процеси, характерні саме для України. Недарма на тому ж Каннському фестивалі зазвичай фільм-відкриття – це якраз французький фільм", - підкреслив Андрій Халпахчі.

Повністю випуск "Робимо українське", який присвячений Київському Міжнародному фестивалю Молодість, можна подивитися на сторінці проекту.

Новини заразКонтакти