Витяжка – незамінний помічник на будь-якій кухні. Але з часом на ній накопичується жир, який не тільки псує зовнішній вигляд, але й знижує ефективність роботи пристрою.
Якщо ви цікавитеся порадами щодо прибирання, прочитайте матеріал Главреду: Як позбутися нальоту на чашках за 5 хвилин: досвідчені господині поділились способом.
Коли час підтискає, швидке очищення витяжки стає пріоритетом. Для цього підходу слід використовувати методи, які не вимагають довгого очікування. Одним із таких методів є використання гарячої мильної води, пише The Washington Post. Наповніть велику миску або ванночку гарячою водою і додайте кілька крапель засобу для миття посуду. Занурте знімні частини витяжки в цей розчин і залиште на 10-15 хвилин. Після цього просто протріть їх губкою, змиваючи залишки жиру та мила.
Для очищння незнімних частин витяжки використовуйте губку із розчином. Занурте ганчірку або губку в гарячу воду, змішану з невеликою кількістю засобу для миття посуду. Відіжміть ганчірку або губку, щоб вона не капала. Протріть ділянку, знову складіть ганчірку або поверніть губку, а потім протріть наступну ділянку. Змийте та повторіть за потреби. Ви також повинні протерти виступи, де встановлені фільтри. (Для кутів використовуйте стару зубну щітку.)
Якщо тепла мильна вода не видаляє жир, надіньте гумові рукавички та додайте у воду харчову соду або оцет. Для особливо стійких відкладень використовуйте знежирювач.
Для видалення застарілого жиру можна скористатися спеціальними засобами для чищення кухонних поверхонь. Вони ефективно розчиняють жир і легко змиваються. Також можна приготувати саморобний засіб на основі соди, оцту або господарського мила.
Для початку змочіть губку у 9%-му розчині оцту і ретельно протріть всі брудні місця. Якщо фільтр витяжки дуже забруднений, його краще зняти, помістити в миску або глибоку ємність і залити оцтом на 20-30 хвилин. Після цього змийте оцет і за допомогою щітки очистіть всі забруднені місця.
Якщо оцет не справляється з сильними забрудненнями, використовуйте соду. Спочатку протріть витяжку і фільтр вологою губкою, а потім рясно нанесіть на поверхню харчову соду. Залиште на 30-40 хвилин, після чого змийте всі забруднення.
Для очищення витяжки ви можете використати як лимонну кислоту, так і свіжий лимон. Якщо ви вирішили використовувати свіжий лимон, просто рясно натріть ним всі забруднені місця на витяжці. Через 20-30 хвилин промийте витяжку за допомогою миючих засобів.
Якщо ж у вас є лимонна кислота, то спочатку протріть витяжку вологою губкою і рясно посипте кислотою найбільш забруднені місця. Через 20 хвилин протріть витяжку чистою вологою губкою.
Найпростіший спосіб очистити фільтри з нержавіючої сталі — помити їх у посудомийній машині. Алюмінієві фільтри також можна безпечно мити в посудомийній машині, але деякі мийні засоби для посудомийних машин досить лужні і можуть роз'їдати алюміній.
Джулі Нельсон, яка відповідає на запитання технічної підтримки Broan, виробника кухонних витяжок, сказала, що чистить алюмінієвий фільтр у раковині з гарячою водою та засобом для ручного миття посуду.
Наповніть раковину гарячою водою і додайте кілька крапель миючого засобу. Занурте фільтр в цю воду і залиште на 15-20 хвилин. Потім використовуйте м'яку щітку або стару зубну щітку, щоб ретельно відчистити кожну комірку. Після цього промийте сітку під проточною водою і залиште висихати.
Жир можна легко змити, за винятком випадків, коли він накопичувався роками. У такому випадку вона радить замінити фільтри.
Якщо ви шукаєте легкий спосіб, щоб очистити витяжку від жиру, то регулярне прибирання є ключем до успіху. Регулярність допомагає уникнути накопичення застарілого жиру, що робить процес очищення набагато легшим.
Щоб полегшити процес чищення, рекомендується протирати витяжку після кожного приготування їжі. Використовуйте м'який миючий засіб і теплу воду для очищення витяжки. Наносьте миючий засіб на губку або м'яку ганчірку і протирайте всі поверхні витяжки. Не забувайте про важкодоступні місця та кути. Регулярне очищення дозволить зберегти витяжку в чистоті без зайвих зусиль.
The Washington Post — американська газета, яку видають у місті Вашингтоні. Найбільша газета столиці Сполучених Штатів Америки, також входить до числа найстаріших. Містить термінові новини, репортажі на національні та міжнародні теми, нариси та коментарі. Із серпня 2013 року належить мільярдеру Джеффові Безосу, пише Вікіпедія.
Читайте також: