Субсидії в 2021 скоротили: хто і як може оформити виплати

Субсидії в 2021 Україна урізала - як оформити субсидію / vchasnoua.com

Хто може оформити субсидію, хто має на неї право, а головне - як правильно оформити субсидію на комунальні послуги, з'ясував Главред.

Хоч в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко і вважає субсидії "шкідливими для гідності та психіки українців» – з новими тарифами 2021 оплатити комуналку під силу далеко не кожному в Україні.

При цьому варто відзначити, що Кабмін скорочує розмір субсидії, тобто зменшиться ще й її розмір. Але хтось радий і таким крихіткам.

Главред з'ясував, хир має право на ЖКГ-субсидію (а хто – доходами не вийшов) і як оформляти субсидію, в тому числі онлайн по інтернету (що на карантині – найзручніше).

Читати такожЯк дізнатися розмір субсидії онлайн: поради та поетапна інструкція

Хто може оформити субсидію

Є таке поняття, як обов'язковий платіж. І якщо рахунок за комунальні послуги вищий за цей платіж – то різницю зобов'язана покрити держава (це й є субсидія).

Як розраховується обов'язковий платіж (формула розрахунку субсидії 2021):

Дохід мешканців на місяць/кількість мешканців/прожитковий мінімум в Україні/коефіцієнт "2"х15%

Зрозуміліше це буде на прикладі. Припустимо, що потрібно оформити субсидію пенсіонеру, у якого дохід (його пенсія) 2500 гривень. А разом з бабусею живе внучка, яка офіційно отримує 7500 гривень. Тобто дохід на двох у них на місяць - 10 тисяч гривень. Ділимо на два (за кількістю осіб у будинку) – буде 5000 гривень. Ділимо їх на прожитковий мінімум (2189 грн), потім на коефіцієнт 2 і множимо на 15%. Отримуємо обов'язковий платіж в 17,13% від усіх доходів сім'ї (тобто від 10 тисяч).

Тобто їхній рахунок за комуналку не повинен перевищувати 1713 грн на місяць. Все, що більше цієї суми - це і є розмір субсидії.

Можна вчинити ще простіше - і використовувати онлайн калькулятор субсидії 2021 (цей калькулятор, наприклад - для жителів Києва).

Хто не має права на субсидію

Оформити субсидію не вийде, якщо людина:

Якщо хтось у сім'ї:

Читати такожЯкі аліменти в 2021 передбачені в Україні: що треба знати

Як оформити субсидію 2021 в Україні

З 1 січня 2021 року субсидії можна оформити через фронт-офіси територіальної громади, які потім передають документи до органів соціального захисту населення райдержадміністрацій.

Також можна оформити субсидію онлайн або заповнити заяву і подати всі потрібні документи особисто в органах соцзахисту.

Щоб оформити субсидію, потрібні такі документи:

  1. Заява про призначення та надання житлової субсидії в грошовій формі.
  2. Декларація про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формами, що встановлені Мінсоцполітики.

Ось зразок заповнення субсидії 2021:

У декларації на субсидію вказуються:

Зразок декларації на субсидію 2021 (Україна) роздрукувати можна звідси:

Заява на субсидію 2021 - скачати бланк
Заява на субсидію 2021 - скачати бланк
Заява на субсидію 2021 - скачати бланк

Як і куди подавати документи на субсидію

Можна оформити субсидію через Інтернет - на сайті Мінсоцполітики. При цьому є три варіанти:

Якщо людина ідентифікувалася через електронну пошту, то документи потім треба роздрукувати, підписати їх і віднести до міського органу соцполітики.

Електронний цифровий підпис оформляють в акредитованому центрі сертифікації ключів (весь перелік цих центрів - за посилання).

Отримати цифровий підпис безкоштовно можна в інформаційно-довідковому департаменті Державної податкової служби, МВС та в ПриватБанку. В інших місцях вартість послуги - від 100 грн до 200 грн.

Субсидії в Україні: останні новини

Новини заразКонтакти