Моль - це одна з найнеприємніших комах, яка може з'явитися в будинку і завдати масу незручностей. Її личинки здатні зіпсувати одяг, взуття, меблі та навіть продукти. Виникає закономірне запитання: Чому в будинку з'являється міль? Ми розповімо, як її позбутися і запобігти її повторній появі.
Моль найчастіше з'являється в теплих і вологих місцях, де є доступ до їжі та натуральних матеріалів. У квартирах вона може проникати через вентиляційні отвори, відкриті вікна або з продуктами з магазину. Існує два основних типи молі, з якими ми стикаємося в побуті:
Існує кілька методів боротьби з міллю, які включають як народні засоби, так і сучасні хімічні препарати, пише nur.kz. Ось кілька ефективних способів позбутися від молі в будинку:
Оцет. Для обробки місць проживання харчової молі на кухні можна використовувати 9% оцет або оцтову кислоту. Оцет має дезінфікуючі властивості та різкий запах, який відлякує міль. Розведіть оцет водою у співвідношенні 1:1 і протріть усі шафи, полиці та контейнери, де зберігалися заражені продукти.
Моль - маленький білий або коричневий метелик. Псує вовняні речі та хутро - у шубах і светрах з'являються дірки. Людей вона не кусає і не переносить інфекції, але харчується крупами, які після цього їсти не можна. Міль залишає продукти життєдіяльності, що можуть викликати алергію, дерматит і кон'юнктивіт.
Температурна обробка продуктів. Щоб знищити личинки молі, заражені крупи та інші продукти можна прогріти в духовці за температури 100-120 °С протягом 15 хвилин. Тонка оболонка личинок не витримує високої температури. Аналогічно можна заморожувати продукти на 3 дні в морозильнику, оскільки мінусові температури вбивають яйця і личинки молі.
Ефірні олії та нашатирний спирт. Для профілактики і відлякування молі можна використовувати суміш з оцту, нашатирного спирту та ефірної олії лаванди. Випари цієї суміші створять запах, який міль не переносить.
Регулярне прибирання. Міль не любить чистоту і протяги. Регулярно пилососьте шафи, провітрюйте їх і підтримуйте порядок. Важливо не тільки прибирати заражені продукти або речі, а й ретельно очищати місця їх зберігання.
Профілактика одягу. Для захисту одягу від молі використовуйте спеціальні засоби, наприклад, ароматизовані саше, які можна розмістити в шафах. Народні методи включають використання лаванди, герані або кедра. Ці рослини виділяють запахи, які міль не виносить.
Щоб позбутися личинок молі, важливо впливати на них відразу кількома способами:
Температурна обробка. Як уже згадувалося, личинки гинуть при високій температурі (близько 100 °С) або при заморожуванні.
Хімічні засоби. Існують спеціальні інсектициди для боротьби з міллю, які можна розпорошувати в місцях скупчення комах.
Механічне очищення. Необхідно ретельно промити заражені продукти, а потім їх пересушити.
Вам може бути цікаво: