Традиція фарбувати яйця лушпинням цибулі збереглася до наших часів ще з давніх давен. І хоч зараз є багато варіантів, як пофарбувати яйця на Великдень, багато людей надають перевагу саме такому природному барвнику.
Радимо також прочитати матеріал: Хто такий "халамидник": мовознавець дав неочікувану відповідь
Як правильно фарбувати яйця в лушпинні цибулі? Щоб природний барвник на яйцях найкраще закріпився і результат вийшов якнайкращим, потрібно дотримуватися низки правил і певної послідовності кроків.
1. Спершу потрібно підготувати лушпиння. Потрібно почистити 10-15 цибулин середнього розміру. Або можна орієнтуватися на пропорцію 15-20 грам лушпиння на 1 літр води. Варто приділити увагу якості самого цибулиння. Краще відкинути ті частини, на яких є цятки і потемніння – якщо їх залишити, вони можуть вплинути на те, який колір вийде у вкінці.
2. Лушпиння потрібно помістити у каструлю, після цього залити його водою. Довести до кипіння і варити на повільному вогні упродовж 20-60 хвилин. Час варіння цибулиння у воді можна обирати самостійно залежно від того, наскільки насичений колір крашанок ви хочете отримати. Якщо ви хочете, щоб яйця пофарбувалися у насичений темно-багряний колір, можете потримати відвар на вогні до 60 хвилин, якщо ж хочете більш світлий колір – то 20 хвилин або трішки більше. Потім залишити відвар охолодати – він повинен охолонути до кімнатної температури.
3. Яйця потрібно підготувати до фарбування. Якщо ви зберігаєте їх у холодильнику, то їх потрібно дістати не менше, ніж за 20 хвилин до фарбування, щоб вони встигли нагрітися до кімнатної температури.
4. У каструлю з відваром цибулиння потрібно додати столову ложку солі і перемішати. Після цього опустити яйця у каструлю. При цьому яйця потрібно опускати у відвар лише тоді, коли відвар уже встиг охолонути до кімнатної температури, а яйця – нагрітися до такої ж температури.
5. Далі потрібно варити яйця у цьому відварі не менше 10 хвилин, але не більше 12.
6. Треба підготувати посудину, у яку налити холодну воду. В цю посудину опустити яйця після варіння і тримати їх там 5-7 хвилин.
7. Після цього готові крашанки потрібно протерти паперовим рушником, щоб зняти надлишок барвника. Якщо ж ви хочете, щоб крашанки мали гарний блиск, то перед подачею їх можна відполірувати рослинною олією.
Великоднє яйце - обрядова їжа та ритуальний символ у великодніх звичаях, обрядах та іграх. Дарувати пофарбовані в червоний колір яйця на Великдень - давній звичай. У християнстві яйце тлумачать як символ гробу і воскресіння, а червоний колір символізує для християн кров розп'ятого Христа. Крім того, червоний колір одночасно вказує і "на царську гідність Спасителя".
Вас також може зацікавити: