Дитячі садки продовжують працювати навіть в умовах COVID-19. І для багатьох батьків це просто порятунок. Особливо, якщо вони змушені працювати з дому.
До того ж дитячий садок – це соціалізація дитини, її підготовка до більш дорослого життя. Психологи рекомендують не пропускати цей етап.
Як працює електронна черга в дитячий сад: як оформити чергу в дитячий сад в Україні в 2021 році, які потрібні документи і яких лікарів проходити, як влаштувати дитину в садок без черги - дізнався Главред.
Читати такожСубсидії в 2021 скоротили: хто і як може оформити виплати
Записатися в дитсадок можна онлайн на сайті ІСУО - дотримуючись інструкції на порталі.
Після реєстрації у батьків залишається номер їхньої заявки (після отримання статусу «Зареєстровано в черзі»).
Лист про те, що в садку з'явилося вакантне місце для дитини, має прийти на вказану адресу електронної пошти.
Читати такожЯкі аліменти в 2021 передбачені в Україні: що треба знати
Дату і час реєстрації не можна змінити, тому вплинути на черговість зарахування в дитячий садок неможливо.
Водночас є категорії громадян, які мають пріоритетне право на зарахування до дошкільного навчального закладу (ДНЗ):
При цьому 2 березня Рада прийняла в першому читанні поправки до закону про дошкільну освіту. Якщо документ приймуть і в другому читанні, то на першочергове зарахування зможуть розраховувати:
Другі в черзі - це діти, які не проживають на території обслуговування дитсадка.
У той же час не обов'язково ходити в найближчий заклад: можна вибрати будь-який інший дитячий сад.
Для оформлення малюка в садок знадобляться:
Також можуть попросити довідку про місце прописки дитини та реєстраційну картку, де позначено, чи можна зараховувати дитину у цей садочок.
Для зарахування до спеціальних груп (компенсуючого або інклюзивного типу) знадобиться ще висновок територіального лікувально-профілактичного закладу або тубдиспансеру, психолого-медико-педагогічної консультації, напрям місцевого управління освіти та індивідуальна програма реабілітації для дітей з інвалідністю.
Форма №026о містить висновки наступних фахівців:
Які аналізи потрібно здати для садка:
Крім того, на підставі висновків інших лікарів і своїх особистих висновків педіатр може додатково призначити обстеження в інших фахівців: гінеколога, дерматолога, кардіолога та ін.
Наказ МОЗ №551 Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні передбачає, що дитині перед садком потрібно зробити такі щеплення:
Календар вакцинації (щеплень) на 2021 рік наведено нижче.
Відсутність у дитини профілактичних щеплень може стати підставою для відмови у відвідуванні дитячих установ. Оскаржувати право на відвідування дитсадка дитиною без щеплень доведеться на засіданні індивідуальної лікарсько-консультативної комісії із залученням епідеміолога.