Експерти закликали обробити стіни оцтом у лютому: у чому причина

Експерти закликали обробити стіни оцтом у лютому - у чому причина / Колаж Главред, фото: скріншот із відео

Взимку пліснява, волога та конденсат можуть створювати серйозні проблеми в оселі, але їх можна легко усунути за допомогою доступного засобу.

Ви дізнаєтесь:

Лютий завжди був, як правило, найхолоднішим місяцем зими. Закриті вікна та сушіння білизни в приміщенні сприяють накопиченню конденсату, що призводить до осідання вологи на поверхнях, утворення плісняви, пошкодження шпалер і меблів, а також загрози для здоров’я.

Главред з'ясував, який найефективніший засіб від цвілі на стінах.

Експертка компанії Valspar Paint Люсі Стіл рекомендує простий і недорогий спосіб боротьби з пліснявою та вогкістю, передає Express.

Якщо проблема пов’язана з конструктивними недоліками стін, даху чи високою вологістю, слід звернутися до фахівця.

Як оцет впливає на грибок - який розчин вбиває цвіль

Для очищення плісняви на пористих поверхнях у домашніх умовах можна скористатися білим оцтом, що є ефективним і безпечним засобом.

«Цей трюк особливо корисний, якщо волога проникає під поверхню. Оцет коштує бюджетний і проникає всередину, вбиваючи цвіль і грибок під корінь, не даючи їм відрости знову», - наголошує вона.

Якщо причина появи плісняви пов’язана з конструктивними недоліками стін, даху чи надмірною вологістю, варто звернутися до спеціаліста.

Яка кислота вбиває грибок - який оцет потрібен для боротьби з цвіллю

Для очищення плісняви з пористих поверхонь у домашніх умовах ефективним і безпечним засобом є білий оцет. Він містить оцтову кислоту, яка має протигрибкові властивості, знищує бактерії та спори плісняви, що проникли в стіни. Оскільки цвіль розвивається лише в лужному середовищі, а оцет є кислим, його застосування запобігає повторному утворенню грибка.

Як обробити цвіль оцтом - що добре роз'їдає цвіль

Окрім цього, білий оцет швидко випаровується, що допомагає зменшити рівень вологості в приміщенні. Щоб видалити плісняву природним способом, достатньо заповнити пляшку з розпилювачем оцтом і рясно нанести його на уражену поверхню. Найкращий ефект буде, якщо залишити засіб діяти щонайменше на 15 хвилин, а ще краще – на годину.

Після цього, одягнувши маску та рукавички, потрібно зчистити залишки плісняви щіткою – вона має легко відходити. Потім стіну слід протерти чистою водою та добре висушити ганчіркою.

Щоб запобігти повторному утворенню плісняви, варто контролювати рівень вологості в приміщенні, стежити за вологими зонами в будинку та забезпечувати хорошу вентиляцію.

"Усунення протікань, а також управління вентиляцією вашого будинку, щоб позбутися конденсату всередині вікон, наприклад, є ключем до запобігання росту чорної плісняви. Тримайте проблемні зони, такі як ванні кімнати, кухні або пральні, в теплі, оскільки це допоможе зменшити ймовірність зростання цвілі просто тому, що цвіль має ідеальний діапазон температури і вологості, в якому вона може жити і процвітати», - резюмувала експерт.

Вам також може бути цікаво:

Що потрібно знати про Express.co.uk

Express.co.uk - британський таблоїд, який є цифровим підрозділом Daily Express і Sunday Express - одного з найвідоміших і надійних британських новинних брендів.

З 1900 року Express надає мільйонам читачів інформоване висвітлення найважливіших світових подій як у друкованому вигляді, так і в режимі онлайн.

Як кажуть у виданні, вони щодня намагаються надати читачам найкращу журналістику, інформувати та розважати.

Новини заразКонтакти