Якщо в оселі з’явилися таргани, "сусідство" з ними може стати справжньою проблемою. Такі комахи не лише викликають огиду, а й переносять різні небезпечні інфекційні захворювання. Тому боротьбу з тарганами потрібно починати якнайшвидше, не відкладаючи це питання "у довгу скриню".
Радимо також прочитати матеріал: Скільки потрібно варити раків: важливі правила, які варто знати перед приготуванням
Український біохімік Гліб Репіч у програмі "Сніданок з 1+1" розповів, чого бояться таргани. Він пояснив, що миттєво вбиває тарганів і якими засобами найефективніше користуватися, щоб забути про цю проблему раз і назавжди.
Є чотири найкращі засоби, щоб небезпечні комахи зникли назавжди.
Такий порошок продається в аптеках, коштує досить дешево і при цьому ефективно допомагає боротися з тарганами. Коли тарган з’їсть борну кислоту, йому стане зле і через деякий час він помре.
За словами біохіміка, краще змішати борну кислоту із жовтком – сирим або вареним (варений краще). І потім цією сумішшю помастити у тих місцях, де повзають таргани.
Але такий засіб повільний – щоб вивести тарганів за допомогою борної кислоти може знадобитися приблизно місяць.
Це синтетична отрута, яку використовують для боротьби з тарганами.
"Зазвичай в порошку використовують досить потужні штуки – нервово-паралітичні речовини. Ці порошки розсипають у тих місцях, де ці комахи бігають. Коли тарган пробігає по порошку, то цього контакту достатньо, щоб йому стало зле – у нього вимикається уся нервова система і він гине", – пояснив Репіч.
При цьому він попередив, що такі речовини зазвичай небезпечні для людини, тому поводитися з ними потрібно вкрай обережно.
Часто продаються або гелі, або спеціальні пастки з гелем всередині. Такі засоби – це зазвичай отрута для тарганів, яка має "смачний" запах і спонукає таким чином комах її з’їсти. Такі засоби теж треба наносити у тих місцях, де таргани живуть чи бігають.
Під час використання таких засобів також потрібно бути обережними, і, так само як і порошки, тримати подалі від дітей.
Аерозолі містять нервово-паралітичну речовину. Під час розпилювання аерозоль потрапляє у всі важкодоступні місця. Потрапляючи на тарганів, такі речовини призводять до летальних наслідків для цих комах.
Використовувати аерозолі також потрібно з обережністю. Перед тим, як розпилювати аерозоль, варто одягнути маску. Для підвищення ефективності обробки треба зачинити вікна, розпилити аерозоль, а потім вийти з кімнати і зачинити двері. Потім зачекати трішки часу, провітрити кімнату і зробити вологе прибирання.
Дивіться відео про те, як позбутися тарганів:
Репіч Гліб - український біохімік, кандидат хімічних наук. Фіналіст премії Global Teacher Prize Ukraine. Займається популяризацією науки через власні соціальні мережі.
Вас також може зацікавити: