Поганий контакт. Ослаблення гвинтових з'єднань: з часом гвинти, які кріплять дроти до розетки, можуть ослабнути. Це призводить до того, що контакт між проводом і розеткою стає гіршим, що може спричинити іскріння.
Окислення контактів. Мідь, з якої зроблені контакти в розетці, може окислюватися з часом. Окислення заважає проходженню струму і може призвести до іскріння.
Пошкодження контактів. Розетка може бути пошкоджена механічно або через перегрів. Це також може призвести до поганого контакту та іскріння.
Перевантаження мережі. Підключення потужних електроприладів: якщо до однієї розетки під'єднати занадто багато потужних електроприладів, то це може призвести до перевантаження мережі. У цьому разі дроти нагріваються, а розетка може іскрити.
Несправна проводка. Якщо проводка у вашій квартирі стара або несправна, то це також може призвести до перевантаження мережі та іскріння розеток.
Інші причини. Використання неякісних розеток: дешеві розетки з неякісних матеріалів частіше іскрять.
Попадання вологи. Якщо в розетку потрапляє вода або інша рідина, то це може призвести до іскріння.
Також рекомендуємо прочитати наш матеріал: "Як не переплачувати за електрику: в "Укренерго" назвали простий спосіб".
Негайно припиніть використання розетки, адже іскріння - це небезпечне явище, яке може призвести до пожежі. Крім того:
Якщо ви не впевнені у своїх силах, то зверніться до електрика.
Пам'ятайте, що іскріння розетки - це небезпечне явище, яке не можна ігнорувати. За перших ознак іскріння необхідно відключити розетку і звернутися до фахівця.
Вас можуть зацікавити такі матеріали: