Про що йдеться у матеріалі:
Редиска — один із найпопулярніших весняних овочів, який завдяки своєму яскравому смаку та корисному складу часто з’являється в раціоні українців. Проте, як застерігає кандидат медичних наук Юрій Габорець, вона підходить далеко не всім і в деяких випадках може завдати більше шкоди, ніж користі.
Главред з'ясував, кому протипоказано їсти редиску.
«Редиска – хрусткий дар весни, який не тільки додає яскравості вашим салатам, а й приносить величезну користь для здоров'я», — зазначає експерт.
За його словами, редиска містить вітамін С, вітамін B6, калій, магній і фосфор, які покращують роботу серця, стимулюють травлення та зміцнюють імунітет.
Проте варто знати, що цей овоч має й протипоказання. Деяким людям краще утриматися від його вживання.
За словами Юрія Габорця, найбільшу обережність слід проявляти людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту.
«Для тих, у кого є виразка, підвищена кислотність, гастрит, треба бути з нею обережним. Бо вона може подразнювати шлунок», - вказує він.
Також редиска може спричиняти проблеми із жовчним міхуром і підшлунковою залозою, особливо якщо вона вирощена із застосуванням великої кількості нітратів або вживається у надмірній кількості.
Дивіться відео про те, які недоліки редиски:
«Якщо вона нітратна і вживати в великих кількостях, то спричинить болі в підшлунковій, в жовчному, метеоризм», — попереджає кандидат медичних наук.
Окремо варто звернути увагу людям з порушеннями функції щитоподібної залози.
«Людям з проблемою щитоподібною залозою не треба її вживати в великих кількостях, бо в ній містяться речовини, які пригнічують діяльність щитоподібної залози», — каже Юрій Габорець.
А ще редиска створює додаткове навантаження на нирки та печінку, тому людям із хронічними захворюваннями цих органів також варто бути обережними.
Якщо у вас немає протипоказань, редиска може стати корисним доповненням до раціону. Але, як радить експерт, її слід вживати правильно.
«Обов'язково додавайте до неї сметану або олію, щоб зменшити її подразнюючу дію», - підкреслює Юрій Габорець.
Вам також може бути цікаво:
Юрій Габорець - кандидат медичних наук.
Закінчив медичний факультет Ужгородського державного університету. Управляє медичним центром експертного класу Haborets Clinic.