Кожна людина протягом життя набирається досвіду в спілкуванні з людьми і соціумом і набуває навичок. Однією з таких навичок є вміння відмовляти і говорити слово "ні". Саме ця навичка досить важко дається тим, хто ніколи не відмовляє, адже люди починають відчувати провину.
Психолог Наталія Холоденко розповіла, як навчитися говорити "ні" і не відчувати провини.
Відомий в Україні психолог Наталія Холоденко спеціалізується на розвитку людини та її спілкування із зовнішнім світом. Експерт стверджує, що в соціумі прийнято вважати, що відмова - нанесення образи, хоча це абсолютно не так.
Люди часто перебільшують. Ти кажеш: "ні", а людина каже: "Ти мене образив, ти мені відмовив", - коментує психолог.
Однак насправді, ця позиція не зовсім правильна, за словами Холоденко, людина в цей момент просто не відмовляє собі, а не відмовляє іншому.
Ти не йому відмовив, ти не відмовив собі. Це дуже важливо не плутати, - пояснює Наталя.
Одним з головних завдань людини, на погляд психолога, є вміння самостійно розпоряджатися своєю енергією, своїми грошима, своїми життєвими силами.
Я повинна зберігати себе. Це моє завдання номер один. Якщо я можу зберігати себе і ще й допомогти комусь - тоді ок, - підсумувала Наталія Холоденко.
Підводячи підсумок, щоб зрозуміти, як навчитися відмовляти людині і при цьому не відмовляти собі - необхідно в першу чергу думати про свій ресурс.
Дивіться відео про те, як навчитися говорити "ні" без почуття провини:
Також вам може бути цікаво: