Про що йдеться у матеріалі:
Міжнародна онлайн-платформа оголошень OLX, відома мільйонам українців, насправді має доволі цікаве минуле, яке пам’ятають далеко не всі. Про те, як український сегмент платформи трансформувався з сервісу Slando у сучасний OLX, розповів популярний український блогер, автор YouTube-каналу «Keep Going».
Главред з'ясував, як раніше називалася OLX.
Якщо вам цікаво дізнатись більше цікавих фактів про назви міст України, рекомендуємо наш матеріал: Хто придумав назву Львова та як місто називалось спочатку — маловідомий факт.
«Ще у 2011 році український ринок онлайн-оголошень виглядав зовсім інакше — головним гравцем був сервіс Slando, який уже мав чималу популярність. Але саме тоді компанія OLX Group викупила цей британський проєкт», — зазначає блогер.
OLX — це абревіатура від Online Exchange («Онлайн Обмін»), а заснована платформа була у 2006 році підприємцями Фабрісом Гріндою та Алехандром Оксенфордом зі штаб-квартирою в Амстердамі. OLX Group починала свою експансію з Індії, поступово розширюючи присутність на ринках Африки, Південної Америки та Східної Європи.
Блогер зазначає, що OLX — це не просто сайт для продажу вживаних речей. Це міжнародний гравець, який викуповував місцеві платформи і трансформував їх під єдиний бренд.
"Саме так сталося і в Україні, коли ще у 2011 році OLX Group викупила вже досить розрекламований британський сервіс оголошень Slando, який через його відомість тривалий час залишався під незмінною назвою», — пояснює автор каналу «Keep Going».
До 2014 року українці звикли до назви Slando — саме цей сервіс асоціювався з купівлею-продажем вживаних товарів. Проте, після трирічного перехідного періоду, OLX Group провела повний ребрендинг, замінивши знайому назву на глобальну — OLX.
Дивіться відео про історію бренду OLX:
Сьогодні OLX входить у топ-10 найбільш відвідуваних сайтів України, з понад 22 мільйонами унікальних користувачів щомісяця. За словами блогера, кожен другий український інтернет-користувач заходить на OLX хоча б раз на місяць.
«Хоча платформа у нас асоціюється з б/у речами, однак сама компанія позиціонує себе як повноцінний майданчик для бізнесу, де підприємцям пропонується створення власного онлайн-магазину та просування оголошень при купівлі платних тарифів на OLX», — підкреслює автор «Keep Going».
Вам також може бути цікаво:
Keep Going- це український пізнавальний канал, автор якого публікує відео про кіно, відомих людей, незвичні предмети побуту та інші теми.
На канал підписані понад 30 тисяч користувачів.