Про що йдеться у матеріалі:
М’ясо — не головний і не єдиний інгредієнт у здоровому раціоні домашніх тварин. Навпаки, надмірне чи неправильне його вживання може нашкодити собакам і котам. Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" розповіла ветеринарна лікарка-дієтолог Ксенія Довбиш, пояснивши, чому варто уважно підходити до вибору корму для улюбленців.
Главред з'ясував, чим найкраще годувати домашніх улюбленців.
«Чи знали ви, що сире м'ясо може містити до 85% вологи? І всього 10–30% білка. А раціон, що містить лише м'ясо, призводить до дисбалансу кальцію, фосфору і вітаміну D у домашніх улюбленців», — пояснює експертка.
М'ясо саме по собі не є повноцінним харчовим продуктом. Воно містить не лише білки, а й жири, мінерали та вітаміни, однак не в тій пропорції, яка потрібна тваринам. Ба більше, коти й собаки мають суттєві відмінності у потребах.
Дивіться відео про те, чому не можна годувати тварин лише м'ясом:
«Коти є суворими м’ясоїдами — їхній організм не може синтезувати ряд незамінних амінокислот і деяких інших нутрієнтів, які містяться лише у продуктах тваринного походження. Зокрема, ніацин, таурин, вітамін А і арахідонову жирну кислоту», — зазначає Ксенія Довбиш.
Однак навіть для котів м’ясо не може бути єдиною їжею. Інакше у тварин можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров’ям.
«Годувати котів лише м’ясом не можна. Такий раціон може призвести до дисбалансу кальцію, фосфору і вітаміну D. У результаті виникають проблеми з кістками, ендокринною та сечовидільною системами», — попереджає ветеринарка.
Собаки ж, на відміну від котів, вважаються всеїдними. Їхній раціон можна збагачувати зерновими і бобовими культурами, які є джерелами не лише білків, а й вітамінів, клітковини та корисних жирів.
«Корма для тварин успішно використовують пшеницю, рис, кукурудзу, сою. До того ж, зернові та бобові — не тільки джерело білків, а ще й вітамінів, мінералів, незамінних жирних кислот і клітковини», — пояснює Ксенія Довбиш.
Якість білка також має значення. І важливо враховувати не лише вміст білка на упаковці, а й джерело, з якого він отриманий.
«Свіже м'ясо має значну масу за рахунок високого вмісту води, і тому може потрапити на перше місце у списку інгредієнтів. Але це не означає, що свіже м'ясо є основним джерелом білка у цьому раціоні», — зауважує дієтолог.
Виробники якісного корму часто використовують дегідратоване м’ясо — тобто зневоднене. У ньому значно вищий відсоток білка, і воно займає менше місця в списку інгредієнтів.
«У процесі зневоднення з м'яса видаляється вода, а відсоток білка в ньому збільшується», — зазначає експертка.
Наостанок ветеринарка наголошує, що склад корму має відповідати науковим рекомендаціям щодо білків та амінокислот. Саме тому важливо довіряти розробленим фахівцями кормам або консультуватися з дієтологом перед складанням раціону.
«Будь-які білки складаються із амінокислот, які, своєю чергою, діляться на замінні та незамінні. Існують чітко визначені наукові рекомендації щодо вмісту у раціоні білків, а також незамінних амінокислот. Тому надзвичайно важливо дотримуватись цих рекомендацій при годуванні домашніх улюбленців», — підсумовує Ксенія Довбиш.
Вам також може бути цікаво:
«Сніданок з 1+1» — ранкове шоу телеканалу 1+1 виробництва 1+1 Media. Програма триває три години і є найдовшим в Україні ранковим шоу у прямому ефірі. «Сніданок з 1+1» подає новини, розваги, корисні поради та інтерв'ю з цікавими гостями у прямому ефірі. Програма містить декілька ранкових випусків ТСН, повідомляє Вікіпедія.
«Сніданок з 1+1» має власну музичну студію, тому в програмі звучить жива музика. На YouTube канал "Сніданку з 1+1" підписано понад 500 тисяч користувачів.