Дослідники виявили, що вони можуть передбачити, коли відносини ось-ось закінчаться, виявляючи тонкі підказки в тому, як люди висловлюються в Інтернеті, незалежно від того, який предмет вони обговорюють.
Вчені вважають, що приховані повідомлення в соціальних мережах показують, коли вас ось-ось кинуть.
Нове дослідження показує, що в електронних листах і повідомленнях в соціальних мережах заховані секретні ключі, які показують, що кінець відносин настає раніше, ніж будь-який з партнерів дізнається про це.
Команда, очолювана докторантом Сарою Серадж з Техаського університету в Остіні, проаналізувала понад мільйон повідомлень, написаних про їхні стосунки приблизно 7000 користувачами форуму Reddit в соціальних мережах.
Читати такожТерапевти розповіли, як "полікувати" і розпізнати токсичні відносини
Суб'єкти були ідентифіковані, тому що вони написали про розставання з постійним партнером.
Серадж сказала Daily Star, що їх дослідження включало як людей, яких кидали, і самих людей, які кидали.
Потім команда сканувала повідомлення, які вони робили протягом декількох місяців до розриву, використовуючи Програму linguistic Inquiry and Word Count (LIWC).
"Багато хто з них не очікував цього», - сказала вона, але в мові, яку вони використовували до розпаду відносин, були чіткі підказки.
Незалежно від того, чи знали випробовувані, що кінець близький, вони стали менше використовувати певні типи слів - вони почали використовувати такі слова, як «на» і «в», додавали артиклі і всі слова, пов'язані з аналітичним мисленням.
Дослідники сказали, що ці слова вказують на мислення, яке "зазвичай неупереджено і "холодно», коли людина аргументовано викладає проблему".
У той же час такі слова, як «я» і «ми» стали частіше фігурувати в їх текстах. Ця більш особиста і неформальна мова все частіше з'являлася в їхніх постах у міру наближення їх розриву.
"Здається, що ще до того, як люди усвідомлюють, що скоро відбудеться розрив, це починає впливати на їхнє життя», - сказала Серадж.
«Ті ж мовні зміни з'явилися, навіть коли люди не говорили про свої стосунки".
Вона додала, що останньою ознакою майбутнього розставання стало збільшення словникового запасу, пов'язаного з «когнітивною обробкою».
Такі слова, як "зрозуміти» і «сенс», «тому що» і «результат», «буде» і "повинен" стали частіше зустрічатися в мові випробовуваних.
Серадж каже, що ці словесні сигнали показують, що автор намагається розібратися в своїй ситуації, не розуміючи, що саме відбувається.
«Це ознаки того, що хтось несе важке когнітивне навантаження", - каже вона. Вони думають або працюють над чимось і стають більш зосередженими на собі", - додає вона.
Люди не помічають ці крихітні слова в повсякденній мові, але вони розповідають про нас секретну історію, - пояснює Серадж.
«Ми дійсно не помічаємо, скільки разів ми використовуємо прийменники, артиклі або займенники, - каже вона, - але під час особистих потрясінь ці слова можуть багато розповісти нам про наш емоційний і психологічний стан».
Дослідження, опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, являє собою перший випадок, коли подібний аналіз був застосований до людських відносин подібним чином.
Кейт Блекберн, науковий співробітник з психології Техаського університету в Остіні та співавтор дослідження, сказав: "те, що робить цей проект таким захоплюючим, полягає в тому, що вперше за допомогою технологій ми можемо побачити спосіб, яким люди переживають розрив у реальному часі".