Головне:
Птахи використовують звук як один із основних інструментів для орієнтації у навколишньому середовищі. Однак здебільшого їхні вуха не видно, і це може створити враження, що їх взагалі немає. Як пояснює Главред з посиланням на IFLScience, птахи мають слухові органи, але вони приховані.
У птахів є вуха, але їхній вигляд значно відрізняється від людських. Замість зовнішніх вушних раковин вони мають невеликі отвори, які прикриті "вушними ковпачками" або спеціальними пір’їнками. Ці пір’їнки не лише захищають отвір, а й допомагають спрямовувати звук, покращуючи слух птахів.
"Під вушними раковинами знаходяться воронкоподібні отвори, які ведуть до слухового проходу, зовнішнього, середнього та внутрішнього вуха. Будова вушної раковини схожа на людську, але головна відмінність полягає у відсутності зовнішнього вуха", - пояснили у матеріалі.
Для виживання птахів здатність визначати джерело звуку має вирішальне значення. Наприклад, сови, відомі як безшумні мисливці, можуть точно визначити місце розташування своєї здобичі, завдяки чому стають непомітними вбивцями.
Дослідження 2014 року показали, що форма голови птахів може впливати на їхню здатність сприймати звуки. Це дозволяє їм чути джерела звуку, які знаходяться вище або нижче них, навіть за відсутності зовнішніх вух.
Експерти пояснюють, що пташині вуха розташовані з обох боків голови, трохи нижче очей. Проте є винятки. Наприклад, у сов вуха асиметричні: одне знаходиться трохи вище за інше. Така особливість дає їм змогу точніше визначати джерело звуку, що робить їх справжніми професіоналами у полюванні.
До слова, також раніше розповідалось, що вчені розгадали, куди відлітають птахи.
Більше цікавих новин:
IFLScience — це науково-популярний онлайн-ресурс, який публікує статті, новини та іншу інформацію про науку, технології, природу, медицину та інші галузі знань. Він був заснований у 2012 році і з того часу здобув популярність завдяки доступному стилю викладу матеріалів, що робить науку більш доступною для широкої аудиторії.