Чи варто платити за пошкоджений товар в супермаркеті - розслідування Таємного Агента

Що робити з пошкодженим товаром в магазині / Pixabay

Часта ситуація в магазинах - ненароком пошкоджений товар. Часто працівники починають вимагати відшкодувати його вартість. Але, чи треба платити за пошкоджений товар - читайте на Главреді.

Ведуча Нового каналу розказала про провокацію для працівників маркету, метою якої була перевірка виконання чинного законодавства України.

Випадково пошкодити товар, який лежав неналежним чином у супермаркеті, може будь-хто. Журналістка проекту Таємний агент, що знімає Новий канал, Олена Зборовська разом з адвокатом Юрієм Білоусом дізналась, як діяти у такій неприємній ситуації.

"Ми вчинили провокацію для працівників супермаркету. Щоб перевірити, чи будуть вони вимагати сплатити кошти за зіпсований товар. Під час експерименту наш актор Богдан ненароком розбив три пляшки вина, які стояли на полиці", – розповідає агентка.

Закон України "Про захист прав споживачів" у таких ситуаціях захищає споживача."

Закон України "Про захист прав споживачів" у таких ситуаціях захищає споживача. Відповідно до ч. 2 ст. 17 забороняється примушувати покупця придбати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту. Однак споживачу необхідно довести, що він розбив/зіпсував товар випадково. У цьому може допомогти запис з камери відео-спостереження.

Пошкоджений товар у маркеті / Прес-служба

"На щастя, в Богдана були свідки. Вони підтвердили, що хлопець випадково зачепив пляшки. Адже полиці не були захищені спеціальними бортиками. Тому йому не довелось за них платити", – розповідає Олена.

У випадку, коли після всіх аргументів покупця продовжують змушувати платити за товар і відмовляються складати акт та фіксувати ситуацію на місці, він повинен викликати поліцію.

Всі нові випуски проекта Таємний агент виходять по понеділкам в 17-50 на телеканалі Новий.

Раніше агенти Таємної агента перевірили, як безпечно гуляти в мотузковому парку.

Новини заразКонтакти