Сирість є головною причиною, через яку вдома на стінах та інших поверхнях може з’являтися пліснява. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, незайвим буде знати, що робити, щоб не було плісняви на стінах. Але найперше потрібно знати кілька правил, виконання яких допоможе усунути не наслідки, а в першу чергу причину цієї проблеми, і не дасть плісняві повернутися.
Радимо також прочитати матеріал: Коли солити картоплю при варінні: відомий кухар розповів надзвичайний секрет, який здивує
Отож першочергово потрібно позбутися підвищеної вологості, яка й спричиняє появу плісняви. Для цього поруч з ділянками, на яких з’явилася цвіль, потрібно поставити осушувач повітря, а також подбати про хорошу вентиляцію в приміщенні, щоб таким чином зайва волога не затримувалася.
"Чому на стінах з’являється пліснява? По-перше, вологість. Якщо в кімнатах часто буває волого, створюється ідеальний мікроклімат для утворення цвілевих грибків. Це ванни, стіни біля вікон. По-друге, неякісна ізоляція стін між бетонними панелями, часте промоканні стін під час дощу, відсутність гідроізоляції, підвищена вологість будівельних матеріалів. Всі ці фактори впливають на появу цвілі на стінах і стелі в приміщенні. Також це неправильний повітрообмін – застій повітря сприяє розмноженню спор", – йдеться у програмі "Територія порад" на ТРК "Рудана".
Перед тим, як боротися з цвіллю на стінах, потрібно усунути саме причину їх появи. В іншому разі ця проблема так швидко не зникне.
Якщо квартира кутова і явно пліснявіє одна стіна, то без утеплення не обійтися.
Якщо у вас пластикові вікна, потрібно оглянути їх і перевірити, чи не зношений там ущільнювач. Можливо його потрібно буде замінити на новий.
Якщо скло вологе, потрібно відрегулювати вікна на режим "зима". Можливо, стулка нещільно прилягає. У такому разі треба викликати майстра і він допоможе налагодити усі вікна. Майстер також може допомогти замінити монтажну піну у відкосах.
Якщо скло на вікнах постійно вологе, то потрібно придбати ізоляційну плівку або насухо витирати скло кілька разів на день.
Вони теж допомагають підтримувати вікна сухими, і це зручніше, ніж постійно протирати скло.
Абсорбент для вікон (поглинач вологи) – це зерна овальної форми, які потрібно розмістити у місцях підвищеної вологості й час від часу замінювати.
Така техніка може допомогти ефективно вирішити проблему, адже збиратиме зайву вологу в приміщенні.
Щоб подолати плісняву на стінах, можна скористатися наступними народними засобами.
Потрібно налити оцет в пульверизатор і нанести його на уражені ділянки в квартирі.
Потрібно розбавити відбілювач водою і ретельно протерти цим розчином всі уражені пліснявою ділянки.
Потрібно налити засіб в пульверизатор і розпилювати його на місця, де є цвіль. Можна також наносити перекис водню точково на уражені місця за допомогою вати, ганчірки чи губки.
Потрібно розвести 2 чайні ложки соди у склянці води й обробити таким розчином поверхні.
Дивіться відео про те, що робити, щоб не було плісняви на стінах:
Вас також може зацікавити: