Коротко:
Чимало людей люблять рибу, однак не вміють її правильно обирати і часто купують вже зіпсутий продукт. А це може мати дуже негативні наслідки для здоров'я, тому знання про те, як визначити свіжість риби, чи що робити, якщо з'їв зіпсовану рибу не будуть зайвими.
Якщо вам сподобався цей матеріал, вас може зацікавити: вийде смачніше, ніж оселедець: як замаринувати скумбрію – простий рецепт.
Як пише EatingWell, є декілька способів, як перевірити свіжість червоної риби, хека, судака чи сома, а також, як урятувати рибу від запаху.
Загалом варто розуміти, що риба може зберігатися від двох днів до кількох місяців. Звичайно, це величезний діапазон, який залежить від ряду факторів, наприклад від того, свіжа, заморожена чи варена риба.
Та якщо ви не запам'ятали, скільки часу риба вже зберігається, на думку експертів, є основні ознаки, на які слід звернути увагу, щоб визначити, чи риба ще не зіпсувалася. На непридатність риби вказує:
Однак буває й так, що ви відчуваєте неприємний запах риби, але він не віддає аміаком. Це може свідчити про те, що риба свіжа, але її аромат занадто специфічний для вас. Часто так буває із сьомгою чи лососем, у яких більш різкий запах.
Але є спосіб, як врятувати червону рибу від запаху. Потримайте рибу декілька годин в рушнику, змоченому оцтом. Якщо ви хочете її далі смажити - додайте в борошно трохи тертого сиру. Або ж, якщо ви варитимете рибу, обгорніть кришку каструлі ситцевою серветкою, змоченою в оцті, а в воду киньте лавровий лист і духмяний перець.
Буває й так, що визначити зіпсовану рибу не вдалося і ви її вже з'їли. У таких випадках потрібно ретельно стежити за своїм самопочуттям, пити багато чистої води, утриматись від їжі протягом декількох годин та у випадку погіршення стану звернутися до лікаря.
EatingWell - видання, що протягом 30 років ділитися ароматними рецептами з усього світу, порадами щодо здоров’я та правильного харчування.
Інші новини, що можуть вас зацікавити: