Ви дізнаєтеся:
Коли ми розповідаємо комусь, що плануємо сходити у магазин, щоб придбати хліб, нерідко можемо випадково вживати помилковий варіант відомої мовної конструкції. У такому випадку дехто каже "піти за хлібом", а дехто – "піти по хліб", але насправді лише один із цих варіантів правильний.
Вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української" пояснила, як правильно казати у такому випадку.
"А ви також вживаєте прийменник "за" у таких конструкціях: "сходи за хлібом", "пішла за дитиною", "поїхав за подарунком". Якщо так, то ніколи цього не робіть! Прийменник "за" тут недоречний, бо він вказує на напрямок руху", – зазначила вчителька.
Вона пояснила, що "сходити за хлібом" – це начебто іде хліб, а позаду нього йдете ви, бо це напрямок руху.
"А правильно вживати прийменник "по", бо саме він вказує на мету руху, з якою метою ви пішли або поїхали. Отже, правильно казати: "сходи по хліб", "пішла по дитину", "поїхав по подарунок", – пояснила вчителька.
Дивіться відео із поясненням вчительки:
Як розповідав Главред, вчителька української пояснила, що таке окраєць і скиба. Обидва слова стосуються хліба, але не усі знають, що насправді означають такі терміни.
Також раніше вчителька пояснила, як правильно казати – взаємно чи навзаєм. Насправді не всі здогадуються, яке з цих слів казати правильно.
Вас також може зацікавити:
Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.
Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.