Ви дізнаєтесь:
Прикрашена яскравими іграшками та сяючими гірляндами, зелена ялинка стала символом зимових свят. Але звідки походить ця традиція? Відповідь криється в історії, яка охоплює багатовікові вірування та культури різних народів, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".
Главред з'ясував, чому на Новий рік прийнято ставити ялинку.
"Ялина мала особливе значення задовго до появи християнства," – розповідають журналісти.
У давні часи люди вірили, що хвойні дерева користуються шаною сонця. Це повір'я пояснювало, чому ялина залишається зеленою навіть у найхолоднішу зиму, символізуючи вічне життя.
"Гілки хвої, які зберігають свіжість у будь-який час року, стали символом стійкості", – підкреслюють в сюжеті "Сніданку з 1+1".
Люди вірили, що серед цих гілок живуть духи, тому прикрашали оселі вічнозеленими рослинами, намагаючись здобути їхню прихильність.
"Традиція прикрашати ялинку на зимові свята бере початок із Німеччини завдяки засновнику протестантизму Мартіну Лютеру", – зазначають журналісти.
За однією з версій, у святвечір він побачив ялину, над якою сяяла зоря. Це видовище настільки його вразило, що він приніс дерево додому, прикрасив його свічками і встановив на верхівці дерев'яну зірку, що символізувала Вифлеємську зорю.
"Саме після Лютера ялинка стала символом Різдва в Німеччині", – додають у сюжеті.
Дивіться відео про те, як ялинка пов'язана з Різдвом:
Перші ялинкові прикраси були зовсім не схожі на сучасні іграшки. "Ялинки прикрашали солодощами, печивом та яблуками", – розповідають журналісти "Сніданку з 1+1".
За легендою, через неврожай фруктів у 1848 році в Німеччині почали виготовляти перші скляні кульки.
"Ці яскраві прикраси швидко стали важливим елементом святкової атмосфери, поширившись далеко за межі Німеччини", – пояснюють вони.
"Поступово звичай прикрашати ялинку на Різдво поширився Європою та світом", – підкреслюють журналісти "Сніданку з 1+1".
У 1840 році ялинку вперше встановили у Парижі, а згодом і в Англії, де святкове дерево прикрасили в Королівському палаці. Пізніше німецькі емігранти принесли цю традицію до Америки, і відтоді новорічна ялинка стала символом свят на всіх континентах.
Щороку перед святами виникає одне важливе питання – коли краще ставити новорічну ялинку, щоб створити атмосферу свята, але водночас зберегти деревце в хорошому стані? Олівія Хіт, експертка проекту "House Beautiful", поділилася кількома популярними традиціями, що допоможуть визначити оптимальний час для встановлення ялинки у 2024 році.
"У Вікторіанську епоху ялинку традиційно ставили набагато пізніше в грудні, часто в другій половині дня напередодні Різдва", – розповідає Олівія Хіт.
Ця традиція походить із Німеччини, де було заведено встановлювати ялинку 24 грудня. Таким чином, у багатьох європейських країнах різдвяне дерево з'являлося лише за день до свята.
Важливим орієнтиром у виборі дати для встановлення ялинки є період Адвенту.
"Адвент – це час підготовки до Різдва, що символізує народження Ісуса", – пояснює експертка.
За християнською традицією, ялинку зазвичай ставлять на початку Адвенту, який цьогоріч розпочнеться 1 грудня, у четверту неділю перед Різдвом. Це дозволяє відзначити початок святкового періоду з духовною символікою та відповідним настроєм.
"Початок грудня – це також популярний вибір, адже багато сімей прагнуть прикрасити свої будинки на початку найсвятковішого місяця", – зазначає Хіт.
Більшість людей вважають, що саме 1 грудня відкриває офіційний відлік до Різдва. Окрім того, перші вихідні грудня також є чудовим часом, щоб прикрасити оселю та підняти святковий дух.
Вам також може бути цікаво:
«Сніданок з 1+1» — ранкове шоу телеканалу 1+1 виробництва 1+1 Media. Програма триває три години і є найдовшим в Україні ранковим шоу у прямому ефірі. «Сніданок з 1+1» подає новини, розваги, корисні поради та інтерв'ю з цікавими гостями у прямому ефірі. Програма містить декілька ранкових випусків ТСН, повідомляє Вікіпедія.
«Сніданок з 1+1» має власну музичну студію, тому в програмі звучить жива музика. На YouTube канал "Сніданку з 1+1" підписано понад 500 тисяч користувачів.