Улітку ми намагаємося частіше бути на дворі, виходити на сонце чи навіть засмагати. Щоб почуватися комфортно, важливо знати, що рятує від сонячного удару, який є дуже небезпечним.
Вам також може бути цікаво: Що робити, якщо згорів на сонці: поради лікарів.
Як врятуватися від сонячного удару
Щоб не перегрітись на сонці у спеку варто пам’ятати кілька важливих правил:
Що робити якщо ти перегрівся на сонці
При сонячному або тепловому ударі потрібно викликати лікаря. Однак, до його приїзду потрібно зробити наступні кроки, які полегшать стан потерпілого:
Але важливо запам’ятати, що не можна влаштовувати різкий перепад температур - обливати холодною водою, робити крижані компреси, поміщати під кондиціонер потерпілого. Також заборонено давати алкоголь і напої з кофеїном чи чекати, що важкі симптоми пройдуть самостійно.
Що можна випити від перегріву на сонці
Найкраще випити води, але не надто прохолодної. Краще, якщо вона буде кімнатної температури.
Як довго триває сонячний удар
Тривалість сонячного удару залежить від ступеня перегріву організму та появи будь-яких симптомів, пов’язаних із надмірним перебуванням на сонці, повідомляють лікарі з medme.
З одного боку, сонячний удар може проходити м’якше і його наслідки можуть відчуватися протягом одного вечора, з іншого – це може призвести до серйозних наслідків, появи дуже високої температури, судом, блювоти, опіків або непритомності.
Таким чином, тепловий удар може вимагати негайної допомоги спеціаліста і закінчитися госпіталізацією. Навіть після зникнення симптомів ускладнення можуть виникнути пізніше. У крайніх випадках сонячний удар може бути смертельним.
Дивіться відео, що рятує від сонячного удару:
Сонячний удар — різновид теплового удару, що виникає в випадку локального перегрівання голови під прямим сонячним промінням. Розвитку сонячного удару сприяє загальне перегрівання організму під час спеки в літню погоду. Сонячний удар супроводжується головним болем, млявістю, блювотою. У важких випадках — комою. Симптоми перегрівання посилюються при підвищенні вологості навколишнього середовища.
Читайте також: