Часто люди взагалі не помічають жодних симптомів, які могли б вказувати на порушення артеріального тиску. Про те, які можуть бути симптоми низького тиску розповіла в ефірі "Сніданку з 1+1" лікар-терапевт Рита Гофман.
За словами лікаря, загальновідомо, що кава підвищує тиск, однак цей напій не є небезпечним для гіпертоніків.
"Ви знаєте, я би сказала, що кава в найменшому степені небезпечна для гіпертоніків. Я не можу сказати, що це найкращий напій для гіпертоніка, але в каві шкідливий саме кофеїн. Кофеїн – це виражений стимулятор роботи серцево-судинної нервової системи й він на короткий час може підвищити тиск", - вказує вона.
Якщо вам цікаво дізнатись більше про те, скільки кофеїну є в одній чашці вашої кави, рекомендуємо наш матеріал: Скільки кави можна пити: відповідь здивує навіть досвідчених кавоманів.
Рита Гофман зазначає, що гіпертонії реалізуються орієнтовно з початку пубертатного періоду.
"Зазвичай гіпертонії реалізуються не одразу, не з першого дня життя, безумовно. Це починається десь в гіршому випадку з пубертатного періоду – 12-14 років, коли йде гормональна перебудова. І в цей період можна зафіксувати перші спалахи тиску", - говорить вона.
Дивіться відео про те, яким має бути артеріальний тиск:
Лікар робить висновок, що самопочуття може бути однакове, що при гіпертонії (високому тиску), що при гіпотонії (низькому тиску).
"Це в'ялість, слабість, головні болі, тяжкість в голові, порушення зору, погана переносимість зміни погоди (метеочутливість). Вона однаково буває у всіх хворих на серцево-судинні захворювання, не лише при гіпертонії", - говорить експерт.
«Сніданок з 1+1» — ранкове шоу телеканалу 1+1 виробництва 1+1 Media. Програма триває три години і є найдовшим в Україні ранковим шоу у прямому ефірі. «Сніданок з 1+1» подає новини, розваги, корисні поради та інтерв'ю з цікавими гостями у прямому ефірі. Програма містить декілька ранкових випусків ТСН, повідомляє Вікіпедія.
«Сніданок з 1+1» має власну музичну студію, тому в програмі звучить жива музика. На YouTube канал "Сніданку з 1+1" підписано понад 500 тисяч користувачів.
Медики кардіологічного центру "Pulse" зазначають, що систолічний або верхній тиск дає дуже важливу інформацію про роботу серця, оскільки він залежить від того, наскільки сильними є скорочення, скільки серцевих скорочень відбувається за хвилину і яким є опір кровоносних судин.
Водночас діастолічний або нижній тиск реєструється, коли серце наповнюється кров'ю і серцевий м'яз розслаблений.
"Можливо, ви чули, що низький артеріальний тиск є важливою ознакою того, наскільки добре функціонують нирки і кровоносні судини. Це так, він має до цього відношення. Нейрогуморальні реакції, які відбуваються в нирках і вегетативній нервовій системі, регулюють судинний тонус, від якого залежить зниження тиску. Нормальний тиск за європейськими стандартами - до 140/90 мм рт.ст., а ідеальний - 120/80 мм рт.ст.", - зазначають фахівці.
За даними спеціалістів, нормальна різниця між верхнім і нижнім тиском може коливатись в межах 30-50 мм рт. ст.
"Іноді навіть ця розбіжність може бути ознакою того, що в організмі щось відбувається. Зазвичай різниця між верхнім і нижнім тиском становить від 30 до 50 мм рт.ст.", - вказують вони.
Подібно до того, як невелика різниця часто є ознакою наявності проблем зі здоров'ям, велика різниця між верхнім і нижнім тиском також може бути сигналом про те, що в організмі відбувається якийсь патологічний процес, попереджають лікарі.
"Різниця між тисками не повинна перевищувати 50 мм рт.ст., а ідеально, коли вона становить 40 мм рт.ст.", - наголошують вони.
Вищі показники можуть свідчити про:
Вам також може бути цікаво: