Ви дізнаєтеся:
Ніхто не застрахований від ситуації, коли ламається чи рветься срібний або золотий освячений хрестик на ланцюжку. І в такому випадку виникає запитання, що робити з освяченою дорогоцінною річчю – чи можна її переплавити.
Відповідь на це запитання дав священник Православної церкви України Олексій Філюк. Він зазначив, що якщо золотий чи срібний хрестик або медальйон зламався, то його можна переплавити чи відреставрувати.
Він зазначив, що "колекціонувати" поламані речі у цьому випадку буде неправильно.
"То ж не залишати в шухлядах поламані речі. Я не думаю, що хтось, в кого там поламалося крісло, складає його і зберігає. Якщо у мене зламався замок, то я ж не буду замки колекціонувати – я їх викину", – зазначив він.
Священник каже, що якщо поламалася річ з цінних металів, то, звісно її можна здати на переплавку – у цьому не буде гріха.
"А всі речі церковні, які вже не використовуються, то їх можна спалювати", – додав отець Філюк.
Дивіться відео про те, чи можна переплавити освячений хрестик:
Як повідомляв Главред, раніше отець Олексій Філюк розповів, чи є гріхом не ходити до церкви щонеділі. Священник сказав, що саме визначає те, наскільки добрим християнином ви є – і це не те, скільки разів ви відвідали церкву.
Також раніше священник дав однозначну відповідь, чи можна дарувати пустий гаманець. Давня прикмета говорить, що подарований пустий гаманець принесе невдачі та серйозні фінансові втрати.
Вас також може зацікавити:
Олексій Петрович Філюк - український священник, громадський активіст, волонтер і блогер. Настоятель храмів Православної церкви України в селах Шушківці та Білозірка на Тернопільщині. Окрім духовної діяльності, отець Олексій займається благодійністю та волонтерством. Виховує трьох усиновлених дітей та активно підтримує Збройні сили України, зокрема, організовуючи збори коштів на дрони. Отець Олексій також веде власний YouTube-канал, де ділиться християнськими піснями та проповідями.