Ви дізнаєтеся:
Нерідко можна почути, як на лікарів кажуть "доктори". Проте не усі здогадуються, що насправді так казати неправильно.
Радимо також прочитати матеріал: Загадка для найрозумніших: де 3 відмінності між зображеннями чоловіка
Вчителька української мови Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української" розповіла, чим відрізняються ці два слова і якої помилки потрібно уникати.
"Слова доктор і лікар – це не синоніми. Доктор – це вчений ступінь. Може бути доктор історичних наук, доктор математичних наук і таке інше. А лікар – це людина, яка лікує людей", – зазначила вчителька.
Також вона пояснила, у яких випадках потрібно вживати слова "лІкарський", "лікАрський" і "лікарняний".
"Усе дуже просто, якщо знаєш, як правильно. Є три слова – "лікарський", "лікарський" і "лікарняний". Коли яке слово вживати? "Лікарський" з наголосом на "і" вживається тоді, коли це стосується лікаря, наприклад, "лікарський халат". "ЛікАрський" з наголосом на "а" ми вживаємо тоді, коли це стосується препаратів для лікування, наприклад, "лікАрські рослини". І третє слово – "лікарняний" – ми вживаємо, якщо це стосується лікарні, наприклад, "лікарняне ліжко", – розповіла Чернишова.
Як раніше повідомляв Главред, ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній пояснила, чому не можна казати "пасмурна погода". Насправді використовувати такий вислів не варто, адже в українській мові немає слова "пасмурна".
Також раніше Багній пояснила, як сказати "вопрос на засыпку" українською. Не усім відомо, як саме правильно перекласти цю поширену фразу українською мовою.
Вас також може зацікавити:
Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.
Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.