Страви з молодої картоплі мають велику популярність завдяки своєму ніжному смаку і м'якій текстурі. Молоду картоплю часто готують разом зі шкіркою, що робить її приготування швидким і простим. Запечена молода картопля з травами і оливковою олією є улюбленою стравою в багатьох кухнях світу. Про те, у чому користь молодої картоплі розповіла в ефірі "Сніданку з 1+1" експерт з розумного харчування Лора Філіпова. Відповідний фрагмент ефіру вона опублікувала у своєму Instagram.
Дієтолог наголошує, що молода картопля може стати частиною здорового раціону, бо вона містить багато вітамінів, мінералів, а от в крохмалю в її складі - значно менше ніж в "старій" картоплі.
"Також за амінокислотним складом молода картопля є джерелом якісного рослинного білка, який добре засвоюється", - вказує вона.
Лора Філіпова - експерт з розумного харчування, дієтолог, нутриціолог, волонтер національного проекту «Здорове харчування для дітей», експерт 1+1.
За її словами, молода картопля цілком може вважатися дієтичним продуктом.
"Ми готуємо, зазвичай, молоду картоплю методом відварювання, цей спосіб кулінарної обробки не передбачає дуже багато зайвих калорій. Ми можемо бачити, що калорійність сирої молодої картоплини лише 81 калорія", - зазначає експерт.
Лора Філіпова зазначає, що молода картопля корисніша, ніж стара.
"Тому що вона місить втричі більше вітаміну С, який в такій картоплі руйнується з часом, коли вона зберігається. А вітамін С ми знаємо, є дуже важливим для імунітету. Також в молодій картоплі втричі більше калію і магнію. Наприклад, якщо порівняти молоду картоплю з бананом, то вона навіть має в собі більше калію, а калій - це підтримка нашого серця", - сказала фахівець.
Експерт радить не вживати "стару" картоплю тоді, коли в магазинах та на ринках вже масово з'явилась молодка картопля.
Дивіться відео про те, який вид картоплі найкорисніший:
При виборі молодої картоплі експерт із харчування радить звернути увагу, щоб вона була рівна, чиста та суха.
"Якщо є зеленуваті плями, то це вже неправильне зберігання. І вже почався процес синтезу соланіну, це така токсична речовина. Тому ці плями потрібно ретельно зрізати. Якщо зелена пляма дуже велика - краще таку картоплю не споживати, тому що цей соланін вже проник у всі клітини цієї картоплі", - сказала вона.
Нутриціолог відзначає, що картоплю потрібно зберігати у темному, прохолодному місці.
У холодильнику - буде ідеально", - додає вона.
Лора Філіпова радить вимочувати картоплю перед приготуванням для того, щоб очистити її від нітратів.
"Можна, так треба. Взагалі так треба робити з усіма сезонними овочами, адже є ризик, що вони будуть мати перевищений рівень нітратів", - резюмувала вона.
Вам також може бути цікаво: