Багато водіїв навіть не здогадуються: для чого потрібні ребристі смуги на дорозі

Для чого потрібні ребристі смуги на дорозі / колаж: Главред, фото: pixabay, mcet.com.ua

Ребристі поперечні нерівності сприяють зниженню швидкості автомобіля та підвищенню уваги до дорожньої ситуації водіїв.

Напевно, багато хто їдучи в авто стикався із звуковими смугами на дорозі. Саме тоді і виникає питання: що за смуги на асфальті та що вони означають? Саме тому ми зібрали кілька цікавих фактів, щоб розповісти для чого вони створені та яку роль відіграють.

Для чого потрібні звукові смуги на дорозі

Шумова смуга – це один із способів організації безпечного руху. Виглядає як серія нерівностей, які чергуються одна з одною, пишуть фахівці.

У першу чергу ця розмітка підвищує рівень безпеки. Через вібрації водій стає уважнішим. Але на відміну від “лежачих поліцейських”, які теж змушують знижувати швидкість, шумові смуги перед пішохідними переходами мають характерний звук, коли їх проїжджати.

Де використовуються штучно створені нерівності? Їх можна побачити на небезпечних ділянках, трасах з інтенсивним рухом, які передбачають різку зміну напрямку, швидкісного режиму.

Ребристі смуги на дорозі / фото: mcet.com.ua

Для чого червоні смуги на трасі

Зазвичай, червоні смуги на трасі використовуються для того, щоб попередити водія про небезпечну ділянку дороги та як сигнал, що потрібно знизити швидкість руху.

Найчастіше червоні смуги використовуються:

Червоні смуги на трасі / фото: mcet.com.ua

Для чого на трасі ребристі смуги

Варто зауважити, що шумові смуги також бувають поздовжні. Їх встановлюють на автодорогах шириною сім метрів і більше, щоб водієві було зручніше рухатись у своїй смузі, якщо йдеться про велику відстань. Крім того, вони особливо актуальні на вузьких ділянках, де не дозволяється робити обгін.

Дивіться відео, для чого потрібні смуги руху:

Що таке дорожня розмітка?

Дорожня розмітка — маркування на покритті автодоріг. Вона призначена для передачі визначеної інформації всім учасникам дорожнього руху. Виникла на початку XX століття з появою асфальтованих та бетонованих доріг. Розмітка поділяється на групи та види. Встановлено дві групи розмітки: горизонтальна та вертикальна, пише Вікіпедія.

Читайте також:

Новини заразКонтакти