Головне в матеріалі:
Кухонна губка — це незамінний інструмент на кожній кухні, який щодня використовується для миття посуду, тарілок та очищення поверхонь. Проте через постійний контакт з брудом і водою губки швидко стають середовищем для розмноження бактерій. Більшість людей замінюють їх не так часто, як слід, а лише коли вони виглядають надто забрудненими.
Як часто потрібно змінювати губку, щоб уникнути контакту з бактеріями, пояснює Sante.
Якщо ви не пам’ятаєте, коли востаннє замінювали губку, це вже ознака, що варто це зробити. Насправді її потрібно міняти раз на тиждень.
Така частота може здаватися надмірною, але це допомагає запобігти росту бактерій та забезпечити чистоту кухні.
Губки створюють сприятливі умови для розмноження мікробів завдяки пористій структурі та наявності залишків їжі, які залишаються на них після миття.
Santé + Magazine - це журнал, що спеціалізується на порадах по дому та невеликих порадах для повсякденного життя, журнал, який вже більше десяти років є частиною франкомовного ландшафту друкованих ЗМІ. Спочатку журнал був доступний у друкованому вигляді, але згодом вийшов у цифровій версії.
Дослідження, проведені Університетом Фуртвангена, Університетом Юстуса Лібіга в Гіссені та Центром Гельмгольца в Мюнхені, показали, що в кухонних губках може міститися до 362 видів бактерій.
Близько половини видів бактерій, виявлених у губках, належать до другої групи ризику, тобто вони можуть бути потенційно шкідливими.
Особливо ризикують люди з ослабленим імунітетом, серед них — маленькі діти, літні люди та ті, хто має хронічні захворювання.
Хоча бактерії, що викликають діарею, рідко трапляються, дотримання високого рівня гігієни допомагає мінімізувати ризики.
Ідея почистити губки для миття посуду виглядає привабливою, але насправді це не надто ефективно. Чистити губки в мікрохвильовці або пральній машині не рекомендується, оскільки їхній матеріал не витримує високих температур.
До того ж, навіть якщо після очищення кількість бактерій тимчасово зменшиться, з часом вони швидко розмножуються і стають більш стійкими до несприятливих умов.
Також Главред розповідав, як почистити диван в домашніх умовах. Позбутися плям та запахів можна дуже легко, за допомогою простого розчину.
Інші цікаві новини: