Хто такий "манькут": правильно пояснять слово лише одиниці

Хто такий "манькут"/ колаж: Главред, фото: скрин, unsplash.com

Більшість людей звикли використовувати більш поширені синоніми цього слова.

Ви дізнаєтеся:

Коли ми говоримо про людину, яка лівою рукою володіє краще, ніж правою, то часто вживаємо слова "лівша" або "шульга". Але в українській мові є ще низка слів-синонімів, які рідше використовуються, тому що є діалектними.

Радимо також прочитати матеріал: Що не так на малюнку: треба знайти три помилки за 9 секунд

Одним із таких слів є "манькут". Про це розповіла ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній.

"Хтось каже на таку людину (яка лівою рукою володіє краще, ніж правою – ред.) лівша, можна також казати шульга. Але не забуваймо про вельми цікаві діалектні слова, такі як манько, манькут, манькутник, малькутник або ще лівак", – розповіла Багній.

Також вона пояснила, як правильно ставити наголос у слові "ніздря".

"Найпростіший спосіб дізнатися, що людина лівша – подивитися на її ніздрі, ліва завжди більша. До речі, в цьому слові – ніздрі – в однині наголос також падає на перший склад, хоча дехто каже ніздрЯ. Так от, запам’ятайте: нІздрі і нІздря", – зазначила вона.

Дивіться відео про те, хто такий "манькут":

Як повідомляв раніше Главред, Ольга Багній пояснила, що таке "незабавки" – лише одиниці зможуть правильно пояснити слово. Більшість людей зазвичай вживають більш поширені синоніми, тому можуть не здогадуватися про існування ще й такого слова.

Також раніше Багній пояснила, як сказати "мнительный" українською – мало хто знає правильну відповідь. Коли ми говоримо про людину, яка постійно очікує звідусіль негараздів, не можна казати "мнительна" – варто вживати українське слово.

Вас також може зацікавити:

Хто така Ольга Багній?

Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.

Новини заразКонтакти