Кошики будуть повними за лічені години: як швидко ростуть різні гриби після дощу

Як швидко ростуть гриби після дощу / Колаж Главред, фото скріншот YouTube (Роговдом), flickr (Clément Chéné)

Білі гриби ростуть за пару днів, але рекордсменами у рості після дощу є зморшки.

Ростуть, як гриби після дощу. Цей вислів широко відомо з дитинства і натякає на те, що гриби в природі ростуть дуже швидко. Проте, не багато хто знає, наскільки швидко це відбувається. Скільки часу дійсно потрібно для появи перших грибів після випадання опадів, розповідаємо нижче.

Як швидко з'являються гриби після дощу

У порівнянні з іншими рослинами, гриби дійсно ростуть дуже швидко. Однак специфічна швидкість дозрівання може значно відрізнятися залежно від виду грибів. Випадання опадів є важливим фактором, але не єдиною визначною умовою в цьому випадку.

Можливо, вам буде цікаво: Неймовірно легкий рецепт маринованих глив по-корейськи на зиму: спробуй і ти.

Так, деякі гриби можуть підніматися з грибниці всього за кілька годин після дощу, в той час як для інших потрібні тижні. Однак в більшості випадків процес дозрівання грибів зазвичай займає від 3 до 7 діб. У цей період вони не тільки збільшуються в розмірах, але також набирають вагу. Крім води для успішного росту грибів критично важливі нормальна вологість і підвищена температура повітря.

Скільки днів ростуть білі гриби після дощу

Найбільш активно гриби ростуть навесні і на початку літа. З настанням осені, швидкість росту всіх видів грибів знижується через зміну температури. Чим прохолодніше стає, тим повільніше ростуть гриби.

Ось скільки ростуть різні гриби після дощу:

Як і де можна знайти гриби

Досвідчені грибники розбираються в тому, які конкретні види грибів вони шукають, і враховують погодні умови. Наприклад, під час вологої погоди гриби частіше зустрічаються там, де середовище менш вологе, наприклад, сухі височини, які добре прогріваються сонцем. Гриби часто з'являються на лісових галявинах, де дерева стоять рідше. У суху погоду гриби навпаки краще шукати в тіні дерев, в густій траві і між пагорбами, де збирається волога.

У сосновому лісі можна знайти білі, моховики, підберезники і сироїжки, а в ялиновому - рижики і лисички. У заплавних лісах можна виявити зморшки і опеньки. Луги і пасовища є ідеальними місцями для печериць.

Якщо ви не впевнені, куди відправитися за грибами, можете звернутися до друзів і знайомих - "сарафанне радіо" часто буває корисним для початківців- грибників.

Більше про гриби:

Новини заразКонтакти