Зазвичай заборона ходити на кладовище може бути пов'язана з дотриманням культурних та релігійних норм і традицій. Наприклад, у деяких культурах відвідування кладовища без належної причини вважається несприйнятливим або навіть нечистим, оскільки це місце покою померлих. У таких випадках зазвичай вважається відповідним відтримуватися від відвідування кладовища, якщо ви не маєте прямого стосунку до покійних або це не пов'язано з виконанням певних релігійних або культурних обрядів.
Езотерики зазначають, що деяким людям категорично заборонено ходити на цвинтар. Зокрема, йдеться про вагітних жінок, дітей та хворих осіб. Про те чи дійсно це так, та про інші правила і забобони щодо відвідування цвинтаря розповіли українські священники.
Отець Микола Мишовський, відповідаючи на питання вірян у Facebook зазначив, що правило щодо відвідування цвинтаря після заходу сонця швидше за все є забобоном.
Якщо вам цікаво дізнатись більше про те, коли потрібно йти на цвинтар перед Пасхою, рекомендуємо наш матеріал: Коли можна прибирати на кладовищі перед Великоднем: категорично заборонені дні.
"Можливо колись були так принято, тому що коли було темно, то на цвинтарі не було що робити. А що робити на цвинтарі, коли темно? Уовно кажучи, ви прибираєте біля гробу ваших рідних. А якщо вже темно і ви прибираєте в темряві - це як мінімум виглядає дивно", - вказує він.
Дивіться відео про те, чи можна ходити на цвинтар після заходу сонця:
Крім того, він зазначив, що деякі люди, можливо, просто боялись відвідувати своїх після заходу сонця, тому прийняли для себе таке правило.
"Можливо просто люди намагалися зберегтися від якихось страхів, щоб чогось не злякатися раптом. Ну, може хтось вразливий і боїться. Я, наприклад, не боявся. Для мене це ніколи не виникало якихось запитань", - додав священник.
о. Мишовський Микола Казимирович (нар. 22 травня 1979 року, м. Шаргород, Вінницька обл.,УРСР) - священник римо-католицької церкви, медійник, директор католицького суспільно-релігійного інтернет часопису Credo, викладач Вищої духовної семінарії Святого Духа в м.Городок, повідомляє Вікіпедія.
Отець Василь Колодій у відео на YouTube зазначив, що вагітним жінкам не варто відвідувати цвинтар у випадку, якщо вона сама цього не хоче, або вона має обмеження встановлені лікарями.
"Її (вагітну жінку - ред.) не треба хвилювати, її не треба мучити, її не треба там ще щось. Але ходити на цвинтар - загалом можна. Люди рідко коли йдуть на цвинтар просто так, прогулятись. Йдуть конкретно, або якась дата припадає, або, скажімо, якесь свято. До Пасхи всі йдуть на цвинтар, щоби зробити порядок на гробах, бо на Пасху йдуть і з свяченою водою, і з молитвою на гроби, і співають там Христос воскрес, співають померлих, щоби там був порядок", - наголошує Василь Колодій.
Дивіться відео про те, чи можна вагітним жінкам чи дітям ходити на цвинтар:
Крім того, він додає, що не варто дітей обмежувати від цвинтаря. На його думку, водити дітей на цвинтар є цілком нормальною практикою.
"Дітей треба брати. Не треба дітей відгороджувати від реального часу, від ситуації, що навколо нас відбувається. Не треба. Діти мають це пережити, зрозуміти, чому всі плачуть, чому дідусь лежить і не рухається, пояснити, він помер, життя закінчилось", - резюмував він.
о. Василь Колодій - настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці у Дніпрі, священик УГКЦ. Закінчив Івано-Франківську Теологічну Академію.
Священник Іван Верескун у своєму відео в YouTube відповівдаючи на популярні питання зазначив, що померлих потрібно відвідувати в будь-який день, особливо значимі дні. За його словами, це є своєрідна комунікація з тими людьми, які пішли у вічність.
"Ми можемо біля могили згадати людину, ми можемо їй подякувати, ми можемо в неї попросити вибачення або їй вибачити. Ми можемо за неї помолитися, щоб Господь допоміг її душі там за порогом вічності. Тобто наші візит на цвинтар – це своєрідна така от теж історія, в якій ми підтримуємо стосунки з тими людьми, які пішли у вічність. Ми не просто туди приходимо постояти, подивитися, вирвати бур'яни, хоча це теж важливо. Ми приходимо поспілкуватися саме в цьому місці. Цвинтар – чудове місце для роздумів, для переосмислення нашого життя. Там набагато спокійніше і безпечніше, ніж в будь-якому іншому місці", - мовить священнослужитель.
Дивіться відео про те, чи можна ходити на цвинтар в день нагородження померлої людини:
Він також акцентує на тому, що відвідувати цвинтар можна протягом всього часу його роботи.
"Необов'язково це повинно бути тільки зранку, бо чомусь часто говорять, що треба тільки вранці, в обід не можна, після обіду теж. Цвинтар відкритий протягом дня, завжди можна побути поруч з близькими", - додав він.
Іван Верескун (народився 19 лютого 1992 року в селі Папужинці, Тальнівського району, Черкаської області) - клірик Благовіщенського храму міста Кіровограда. Популярний блогер, який став відомий завдяки відео на християнську тематику.
Вам також може бути цікаво: