Які прізвища носить кожен десятий українець: чому Шевченків найбільше

​ Найпопулярніші українські прізвища за регіонами / Колаж: Главред, фото ua.depositphotos.com

Попри велику кількість унікальних прізвищ, існують такі, що зустрічаються значно частіше.

Про що мова:

Українські прізвища мають глибоке історичне коріння. Багато з них виникли ще за козацьких часів, а також відображали соціальний статус або обставини народження дитини. Фахівці з лінгвістики провели масштабний аналіз української ономастики та опрацювали мільйони записів, щоб виявити найпоширеніші прізвища в нашій країні. Результати цього дослідження було оприлюднено на порталі "Рідні".

Перше місце в рейтингу стабільно утримує прізвище Шевченко - ним користуються понад 158 тисяч українців. Це прізвище лідирувало ще у 1990-х роках і залишається наймасовішим досі. Другу позицію посідає Мельник - ним називаються понад 155 тисяч осіб. На третій сходинці - Коваленко, яке також зустрічається понад 155 тисяч разів.

У топ-списку також фігурують такі прізвища, як Бондаренко, Ткаченко, Бойко, Кравченко та Ковальчук - кожне з них має понад 100 тисяч носіїв.

Варто зазначити, що поширеність прізвищ відрізняється залежно від регіону. Наприклад, Мельник, Ковальчук, Козак і Коваль переважають на заході країни, а північ вирізняється великою кількістю Кравченків і Коваленків. У центрі найпоширенішим залишається Шевченко, на сході — Ткаченко, а на півдні — Бондаренко, Іванов та Кравченко.

Також раніше раніше розповідалося про ТОП-кумедних українських прізвищ, від яких очі на лоба.

Більше цікавих новин про українську культуру:

Про джерело: генеалогічне суспільство "Рідні"

Генеалогічне товариство "Рідні" - це товариство українських родословщиків, яке спеціалізується на дослідженнях в архівах, машинному розпізнаванні рукописів та інтеграції оцифрованих генеалогічних даних, повідомляється на сайті.

"Рідні" допомагає знайти інформацію про предків у різних архівних джерелах. Вони пропонують послуги з отримання "джерельної довідки", яка містить перелік архівних справ за вказаним населеним пунктом, а також вичитування архівних справ і виготовлення скан-копій необхідних документів (метричних книг, сповідних розписів, ревізьких сказок тощо).

Після завершення досліджень товариство може допомогти з дизайном, широкоформатним друком і публікацією інтерактивного родовідного дерева в мережі.

Новини заразКонтакти