Нерідко можна почути, як, називаючи числівники, багато хто каже "одИнадцять", чотИрнадцять" тощо. Але насправді так говорити не варто, адже такі наголоси у цих словах є помилковими.
Радимо також прочитати матеріал: Треба знайти леопарда в джунглях за 8 секунд: найкращий спосіб перевірити уважність
Перераховуючи числівники від 11 до 19, потрібно виставляти у них один і той самий наголос. Про це розповіла авторка і ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній.
"Переді мною зараз їде авто з номерними знаками 1717. І ні у кого ж не вникає сумнівів у тому, як вимовляти числівник "сімнадцять". Тільки "сімнАдцять", ми ж не кажемо "сІмнадцять". Тоді чому дехто каже не "одинАдцять", а "одИнадцять", не "чотирнАдцять", а "чотИрнадцять"?", – зазначила Багній.
Вона наголосила, що всі числівники від одинадцяти до дев’ятнадцяти включно наголошуються однаково.
"Ми кажемо "одинАдцять", "дванАдцять", "тринАдцять", "чотирнАдцять" і так далі. Саме так правильно українською", – пояснила Багній.
Дивіться відео з поясненням, як правильно – "одИнадцять" чи "одинАдцять":
@sametak1064 Коли надихають навіть номерні знаки ? #правильноукраїнською ##наголоси#якправильно#українськийтікток#українськийконтент♬ оригинальный звук - Victoria NIRO
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.
Раніше Ольга Багній розповіла, що означає "топтати ряст". Таке словосполучення у наш час вживається не так часто, тому і його значення для багатьох залишається невідомим.
Також раніше Багній розповіла, що таке "бешкет" і чому ми часто робимо помилку у цьому слові. Досить часто у цьому слові неправильно ставлять наголос – потрібно запам’ятати одне правило.
Вас також може зацікавити: