Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів, як правильно назвати товари "б/у".
"Часто бачу в рекламі як кажуть "товари б/у" або "продаж б/у телефонів", а ще "секонд хенд". Усі ці слова не українські, ви їх не знайдете в словниках", - зазначив Авраменко в ефірі "Сніданку з 1+1".
Як пояснив мовознавець "Б/У" – це абревіатура, утворена від російської сполуки "бывший в употреблении".
"Тільки незрозуміло, чому цю абревіатуру пишуть через скісну риску. А ось сполука "секонд хенд" – англійська. Вона буквально означає "друга рука" – second hand. А як же українською сказати про товар, який уже використовували?", - запитав відомий вчитель України.
Авраменко зазначив, український відповідник до "б/у" та "секонд хенд" – "уживаний товар" або "уживані речі".
"А як же, все-таки, написати абревіатуру "б/у"? А ніяк. Немає в нашій мові такої абревіатури", - підкреслив Авраменко.
Насамкінець мовознавець зауважив, що дбаючи про чистоту своєї мови, українці поважають не тільки себе, а й своїх співрозмовників.
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Нагадаємо, раніше Олександр Авраменко розповів про слово "паляниця", яке російські загарбники не можуть вимовити. Саме тому, в часи війни це слово стало маркером – свій-чужий.
Також Авраменко присвятив один із своїх уроків найрезонанснішій зміні у правописі. Так, мовознавець запропонував пройти невеличкий тест. Як би ви написали по батькові від імені Ігор: Ігорович, Ігоревич, Ігорьович?
Вас може зацікавити: